Kinowy "Mass Effect" nie powtórzy fabuły gier

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowy+%22Mass+Effect%22+nie+powt%C3%B3rzy+fabu%C5%82y+gier-78082
Jak donosiliśmy już na stronach serwisu, Avi Arad producent takich filmowych serii, jak "X-Men", "Spider-Man", a ostatnio "Iron Man", zakupił prawa do realizacji filmu na podstawie gry "Mass Effect". Tymczasem włodarze Legendary Pictures zdradzili na Twitterze podczas fanowskich paneli kilka szczegółów dotyczących tytułu.

Film będzie opowiadał zupełnie nową historię, choć jego głównym bohaterem pozostanie komandor Shepard. Producenci nawiązali przy tym bliską współpracę z BioWare, ale jej szczegółów na razie nie ujawniają. Wiemy też, że Seth Green, który w grze wcielał się w rolę genialnego pilota Jokera, nie pojawi się w filmie.  

Akcja rozgrywa się w roku 2183, kiedy to ludzie, po odkryciu na Marsie szczątków dawnej potężnej cywilizacji Protean, dokonali ogromnego skoku rozwojowego i mogli dołączyć do galaktycznej wspólnoty inteligentnych ras. Komandor Shepard za swoje zasługi otrzymuje możliwość wstąpienia do elitarnego oddziału Widm, strażników ładu i porządku. Dzięki tej nominacji ludzie mogą zacząć być postrzegani jako liczący się gracz na międzygwiezdnej scenie. W trakcie wykonywania misji testującej predyspozycje Sheparda załoga statku SSV Normandia odkrywa, że byłe Widmo, turianin imieniem Saren, rozpoczyna krwawą kampanię przeciw rasie ludzkiej i tylko młody komandor i jego doborowa załoga mogą przeszkodzić mu w realizacji planów. [wikipedia.pl]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones