Powstanie ekranizacja gry "Mass Effect"! Amazon planuje serial

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+ekranizacja+gry+%22Mass+Effect%22+Amazon+planuje+serial-144657
Powstanie ekranizacja gry "Mass Effect"! Amazon planuje serial
Jak informuje serwis Deadline, Amazon jest o krok od zawarcia umowy o realizacji serialu opartego na klasycznym cyklu gier wideo "Mass Effect".    

Akcja oryginału rozpoczyna się w XXII wieku. Dzięki odkryciu na Marsie szczątków potężnej starożytnej cywilizacji ludzkość dokonała olbrzymiego postępu technologicznego i poznała inne kosmiczne rasy. Zasłużony w bojach komandor Shepard otrzymuje propozycję wstąpienia do elitarnego oddziału Widm - galaktycznych obrońców ładu i porządku. Już w trakcie pierwszej misji bohater odkrywa, że Ziemia znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. 

Mass Effect - jedna z ważniejszych gier w historii gatunkuPierwsza część gry "Mass Effect" zadebiutowała na półkach sklepów w 2007 roku, błyskawicznie zyskując olbrzymie uznanie wśród graczy i krytyków. Dzieło studia BioWare było powszechnie chwalone za rozmach oraz ambitną, wielopłaszczyznową fabułę. Dwie kontynuacje z 2010 i 2012 roku powtórzyły sukces oryginału. Mniejszym powodzeniem cieszyła się wydana w 2017 roku gra "Mass Effect: Andromeda". Aktualnie trwają prace nad piątą częścią cyklu.  

Zwiastun gry "Mass Effect"
Hollywood od ponad dekady próbuje przenieść na ekran "Mass Effect". W 2010 roku Legendary Pictures i Warner Bros. ogłosiły, że pracują nad filmem kinowym o przygodach komandora Shepharda. Do napisania scenariusza został zatrudniony Mark Protosevich ("Oldboy. Zemsta jest cierpliwa"), zaś stanowisko producenta objął Avi Arad znany najlepiej z ekranizacji komiksów Marvela. Ostatecznie projekt nie doszedł jednak do skutku. 

Jak zapowiada  Jennifer Salke, szefowa działu produkcji filmowej w Amazonie, firma zamierza w najbliższych latach zainwestować setki milionów dolarów w realizację projektów z gatunku science fiction oraz fantasy. Najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem studia jest oczywiście serialowy "Władca Pierścieni", którego premierę zaplanowano na jesień przyszłego roku.  

Ranking najlepszych ekranizacji gier wideo


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones