Kolejny aktorski "Piotruś Pan" w drodze do kin

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+aktorski+%22Piotru%C5%9B+Pan%22+w+drodze+do+kin-116947
Wytwórnia Walta Disneya rusza z przygotowaniami do kolejnego aktorskiego filmu inspirowanego animacją sprzed lat. Tym razem chodzi o "Piotrusia Pana". Studio ma już nawet wytypowanych twórców. Nowy "Peter Pan" trafił w ręce Davida Lowery'ego i Toby'ego Halbrooksa.


Panowie napiszą wspólnie scenariusz, a Lowery będzie również reżyserem całości. Dokładnie takie same obowiązki pełnili przy innej produkcji Disneya – "Mój przyjaciel smok". Obraz, który trafi do kin w sierpniu tego roku, powstał na bazie innej animacji studia – "Pete's Dragon".

Szczegóły nowego projektu nie są znane. Nie wiadomo więc, czy będzie to po prostu aktorski remake, czy też wariacja na temat tamtej historii.

Oryginał jest 14. animacją studia Walta Disneya. Piotruś Pan - chłopiec, który nie chciał dorosnąć - to ulubiony bohater opowieści na dobranoc Wandy, Janka i Michasia. Gdy zabiera ich do magicznej krainy Nibylandii, w której dzieciństwo trwa wiecznie, rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki Dzwoneczkowi i cudownemu proszkowi wszyscy mogą latać i przeżywać niezapomniane przygody, których kulminacyjnym punktem jest ostateczne starcie Piotrusia z jego największym wrogiem - złym Kapitanem Hakiem.

Sama postać ostatnio trafiła do kin w rewizjonistycznym prequelu "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii". Obraz nie był komercyjnym sukcesem.