Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+film+z+serii+%22X-Men%22+w+2016+roku-100983

Kolejny film z serii "X-Men" w 2016 roku

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" nie będzie ostatnim filmem z serii. Bryan Singer i 20th Century Fox właśnie ogłosili tytuł i datę premiery kolejnego obrazu. Film będzie nosił tytuł "X-Men: Apocalypse" i trafi do kin 27 maja 2016 roku.

Apocalypse_Wallpaper_5.jpg


Tytuł odnosi się do postaci nieśmiertelnego mutanta imieniem Apokalipsa, który po raz pierwszy pojawił się w lipcu 1986 roku w komiksie "X-Factor". Jego twórcami byli Louise i Walter Simmons. W 2008 roku w rankingu Marvela znalazł się na trzecim miejscu na liście największych przeciwników X-Menów. Apokalipsa pojawia się głównie w historiach zawierających alternatywne czasoprzestrzenie. W serii "Age of Apocalypse" jest on panem świata, w rzeczywistości Ziemia-295 (nasza czasoprzestrzeń ma w komiksach Marvela kod Ziemia-616).

Jednocześnie Fox poinformowało o przedłużeniu kontraktu na kolejne trzy lata z Simonem Kinbergiem. Jego ambicją jest stworzenie w 20th Century Fox podobnego uniwersum filmowego do tego, jaki istnieje w Marvelu. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest prawie pewne, że Kinberg będzie nadzorował prace nad scenariuszem "X-Men: Apocalypse". Pracuje również nad rebootem "Fantastic Four".

Jak na razie nie wiemy, czy i jaką rolę w tworzeniu filmu będzie miał Mark Millar, który w 2012 roku został przez Fox zatrudniony do roli koordynatora produkcji opartych na komiksach Marvela.

zobacz też: