Kontuzja Toma Cruise'a nie zagraża dacie premiery "M:I6"

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kontuzja+Toma+Cruise%27a+nie+zagra%C5%BCa+dacie+premiery+%22M%3AI6%22-124514
Po kontuzji Toma Cruise'a na planie "Mission: Impossible 6" termin zakończenia zdjęć przesunął się z października na grudzień. Mimo to z najnowszych doniesień wynika, że nie wpłynie to na planowaną datę premiery. Tak czy inaczej nową "misję niemożliwą" zobaczymy w lipcu przyszłego roku.


Reżyser Christopher McQuarrie zdradził w magazynie dla magazynu Empire, że nie ustalono na razie, ile dokładnie potrwa przerw, ale dodał również, że obecnie nic nie zagraża dacie premiery. Podobno ekipie zostało około 7-8 tygodni pracy. Zdjęcia trwają od 8 kwietnia.

McQuarrie potwierdził, że większa cześć filmu jest już nakręcona. To, co nam zostało, nie jest aż tak skomplikowane - z wyjątkiem jednej naprawdę mocnej sekwencji. Na szczęście jej moc nie zależy od mocy kostki Toma, powiedział.

Kilka dni temu w trakcie zdjęć w Londynie Cruise wykonywał numer kaskaderski - jak zwykle, samodzielnie. Przeskakując z jednego budynku na drugi, aktor uderzył mocno w ścianę. Kiedy wreszcie stanął na nogi, wyraźnie kulał. Na początku wydawało się, że to kwestia paru dni odpoczynku. Okazało się jednak, że gwiazdor zgruchotał sobie kostkę i będzie musiał odbyć rehabilitację w USA.

Według reżysera tuż po wypadku głównym zmartwieniem Cruise'a było to, czy ekipie udało się nakręcić planowane ujęcie. Leżał z uniesiona stopą, przyszedłem do niego i pokazałem mu ujęcie, opisał sytuację McQuarrie. Powiedział - jak tylko Tom Cruise potrafi, z workiem lodu wokół kostki - "To całkiem niezłe ujęcie"!