Królowa Charlotte bohaterką spin-offu "Bridgertonów"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kr%C3%B3lowa+Charlotte+bohaterk%C4%85+spin-offu+%22Bridgerton%C3%B3w%22-142384
Królowa Charlotte bohaterką spin-offu "Bridgertonów"
źródło: Materiały prasowe
Powiększa się uniwersum serialu "Bridgertonowie". Oprócz zapowiedzianych niedawno dwóch kolejnych sezonów produkcja platformy Netflix dostanie też prequel, którego bohaterką będzie Królowa Charlotte.

Miniserial opowie historię królowej Wielkiej Brytanii, jaką w oryginalnym serialu zagrała Golda Rosheuvel. Postać nie pojawiała się w powieściach Julii Quinn, na podstawie których zrealizowano "Bridgertonów". W spin-offie zobaczymy również młode Violet Bridgerton i Lady Dunbury.

Scenarzystą i producentką wykonawczą projektu będzie Shonda Rhimes. Rolę producentów będą sprawować również Betsy Beers i Tom Verica.

Wielu widzów nie znało historii Królowej Charlotte, dopóki nie pojawiła się w "Bridgertonach". Jestem podekscytowana, że nowy serial rozwinie jej historię oraz poszerzy świat "Bridgertonów", zapowiada Bela Bajaria z platformy Netflix. Shonda i jej zespół rozważnie rozbudowują uniwersum "Bridgertonów" - tak, by dostarczać fanom jakości i stylu, które pokochali.

Przy okazji ogłoszono, że showrunnerką trzeciego i czwartego sezonu będzie Jess Brownell ("Skandal"). Pieczę nad pierwszym i nadchodzącym drugim sezonem sprawował Chris Van Dusen.