Kto w konkursie w Cannes? Spekulacje trwają

zp.jpeg
Za trzy tygodnie poznamy listę konkursową (i pozakonkursową) filmów, które pokazane zostaną na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – Cannes. Jak na razie wiadomo jedynie tyle, że na otwarcie pokazany zostanie "Odlot", najnowsza animacja Pixara. Reszta pozostaje niewiadomą, lecz na giełdzie nazwisk i tytułów wrze od potencjalnych faworytów.

Kto ma największe szanse na udział w canneńskiej imprezie? Według obserwatorów na festiwalu zobaczymy prawdopodobnie najnowszy film Terry'ego Gilliama "The Imaginarium of Doctor Parnassus", który zasłynął tym, że jest ostatnim w karierze Heatha Ledgera.

Amerykańskie kino będą prawdopodobnie reprezentować Francis Ford Coppola z "Tetro", Todd Solondz z "Forgiveness" (filmem, który powstawał w prawdziwych bólach), Quentin Tarantino z "Bękartami wojny" oraz Ang Lee z "Taking Woodstock".

Spekuluje się, że w Cannes pochwalą się swoimi najnowszymi dziełami także Alejandro Amenabar ("Agora"), Ken Loach ("Looking for Eric") i Jane Campion ("Bright Star"). Na Croisette powinni też pojawić się starzy znajomi festiwalu: Pedro Almodovar ("Przerwane objęcia") i Lars von Trier ("Antychryst").

Europejskie kino najprawdopodobniej będą też reprezentować: Michael Haneke ("Das Weisse Band") i Fatih Akin ("Soul Kitchen"). Natomiast wśród Azjatów wszyscy spodziewają się zobaczyć Bong Joon Ho i jego "Mother" oraz Johnniego To z filmem "Vengeance".
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię