Laureatka Oscara za "The Hurt Locker" kręci film dla Netfliksa

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Laureatka+Oscara+za+%22The+Hurt+Locker%22+kr%C4%99ci+film+dla+Netfliksa-146030
Laureatka Oscara za "The Hurt Locker" kręci film dla Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Netflix skusił kolejną osobę mającą na swoim koncie Oscara za reżyserię. To Kathryn Bigelow, która statuetkę dostała za "The Hurt Locker". Będzie to jej pierwszy projekt filmowy od czasu "Detroit" z 2017 roku.

"Aurora" - nowy film Kathryn BigelowKathryn Bigelow stanie za kamerą postapokaliptycznego widowiska "Aurora". Będzie to ekranizacja powieści pod tym samym tytułem, którą napisał jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich scenarzystów David Koepp ("Park Jurajski", "Mission: Impossible", "Spider-Man"). I to właśnie on, a nie stały współpracownik Bigelow Mark Boal, napisze scenariusz filmu.


Akcja "Aurory" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to niezwykle silna eksplozja na Słońcu doprowadzi do zniszczenia sieci elektrycznej na Ziemi. Główną bohaterką jest samotna matka próbująca przeżyć wraz ze swoim nastoletnim dzieckiem i bratem, który za pieniądze zdobyte w Dolinie Krzemowej wybudował supernowoczesny schron właśnie na potrzeby apokaliptycznego zdarzenia.

Książka zostanie wydana w czerwcu.

Kathryn Bigelow - największe dokonaniaUrodzona w Kalifornii w 1951 Kathryn Bigelow należy do najważniejszych kobiet w historii kina. Jest jedną z nielicznych reżyserek, które przebiły szklany sufit, bowiem zdołała nie tylko otrzymać nominację do Oscara za reżyserię, ale i samą statuetkę.

Jej pełnometrażowym debiutem był na początku lat 80. "The Loveless", w którym główną rolę zagrał Willem Dafoe. Obraz prezentowany był na festiwalu w Locarno. Jej kolejnym dziełem był kultowy dziś horror "Blisko ciemności". Potem były "Błękitna stal", "Na fali" i "Dziwne dni".

Jej najważniejszym dokonaniem jest "The Hurt Locker. W pułapce wojny", który zdobył sześć Oscarów, w tym za reżyserię. Bigelow ugruntowała swoją pozycję cztery lata później filmem "Wróg numer jeden", który zdobył pięć nominacji do Oscara (ale tylko jedną - za montaż dźwięku - zmienił w statuetkę).

Dwa oblicza: Kathryn BigelowPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones