Gabriel Basso ("Nocny agent") i Jared Harris ("Czarnobyl") w nowym filmie Kathryn Bigelow

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdy+%22Nocnego+agenta%22+i+%22Czarnobyla%22+u+Kathryn+Bigelow-156126
Gabriel Basso ("Nocny agent") i Jared Harris ("Czarnobyl") w nowym filmie Kathryn Bigelow
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
Kathryn Bigelow powoli kompletuje obsadę swojego najnowszego filmu. Na finiszu negocjacji są już Gabriel Basso ("Nocny agent") i Jared Harris ("Czernobyl"). Niezatytułowany projekt autorki "Wroga numer jeden" i "The Hurt Lockera" powstaje dla platformy Netflix.
  

Powiększa się obsada netfliksowego filmu Kathryn BigelowGettyImages-1248918704.jpg Getty Images © Gilbert Flores


Tytuł i szczegóły fabuły filmu pozostają chwilowo tajemnicą. Wiemy jedynie, że jego akcja ma się rozgrywać w Białym Domu w czasie narastającego kryzysu politycznego w Ameryce.

Gabriel Basso i Jared Harris dołączą do obsady, w której są już Idris Elba i Rebecca Ferguson.

Będzie to pierwszy film Bigelow od czasu "Detroit" z 2017 roku.
 
Gabriel Basso jest znany z takich produkcji jak m.in. "Nocny agent", "Elegia dla bidoków", "Królowie lata" i "Super 8". Zagrał też w nadchodzących produkcjach "Weteranka" z Jessiką Albą i "Juror #2" Clinta Eastwooda.

Jared Harris ma w swojej filmografii takie tytuły jak m.in. "Czarnobyl", "Terror", "The Crown", "Sherlock Holmes: Gra cieni", "Mad Men" i "Fundacja".

"Detroit" - zwiastun
Kathryn Bigelow – najważniejsze filmyW 2008 roku, odbierając Oscara za "The Hurt Lockera. W pułapce wojny", Bigelow stała się pierwszą kobietą ze statuetką Akademii przyznaną za reżyserię. "The Hurt Locker" opowiadający o elitarnej jednostce saperów podczas misji w Iraku został nagrodzony Oscarem również w 5 innych kategoriach, w tym za film. Kolejne dzieło Bigelow "Wróg numer jeden" z 2012 roku również został doceniony przez akademików, którzy przyznali mu 5 nominacji. Film zdobył ostatecznie statuetkę za montaż dźwięku. 

"Hurt Locker"


Ostatnim filmem Bigelow pozostaje "Detroit" z 2017 roku o zamieszkach rasowych w 1967 roku. 
Bigelow jest również twórczynią owianych kultem "Dziwnych dni", a także m.in. "Błękitnej stali" z Jamie Lee Curtis w roli policjantki i "Na fali", gdzie Patrick Swayze gra surfera, a Keanu Reeves udaje go, działając jako detektyw pod przykrywką. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones