Legenda branży opuszcza Tango Gameworks - Shinji Mikami odchodzi ze studia

Polygon, X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Legenda+bran%C5%BCy+opuszcza+Tango+Gameworks+-+Shinji+Mikami+odchodzi+ze+studia-149701
Legenda branży opuszcza Tango Gameworks - Shinji Mikami odchodzi ze studia
Jak informuje portal TrueAchievements, Shinji Mikami, legenda branży gier wideo, opuszcza studio Tango Gameworks. Mikami był kreatywnym liderem i mentorem dla młodych deweloperów w Tango przez 12 lat. Pracował nad takimi grami jak seria "The Evil Within", "Ghostwire: Tokyo" czy niedawno wydana "Hi-Fi Rush".

Shinji Mikami po 12 latach opuszcza Tango GameworksMikami ma na swoim koncie imponujące 33-letnie doświadczenie w branży gier wideo – w wieku 30 lat był odpowiedzialny za reżyserię pierwszej części "Resident Evil", która dała początek kultowej marce. Dziewięć lat później wyreżyserował "Resident Evil 4", najbardziej docenioną przez krytyków odsłonę serii. Pracował również nad innymi znanymi tytułami, m.in. "Dino Crisis", "Viewtiful Joe" i "Vanquish".

Mikami założył Tango Gameworks na początku 2010 roku. W tym samym roku studio zostało przejęte przez ZeniMax. Cztery lata później, w 2014 roku, Tango wydało grę "The Evil Within", a w 2017 roku jej kontynuację – "The Evil Within 2". Ostatnio Mikami pracował jako producent wykonawczy nad "Ghostwire: Tokyo" i "Hi-Fi Rush", który zyskał duże uznanie i spotkał się z pozytywnym odbiorem graczy (naszą recenzję przeczytacie TUTAJ).

Wywiad z Johnem Johanasem, reżyserem "Hi-Fi Rush"


Wygląda na to, że odejście Mikamiego jest częścią jego planu – w wywiadzie dla Polygon w 2014 roku powiedział, że założył własne studio, aby dać młodym talentom szansę, a kiedy już "obrosną w piórka", dać im możliwość tworzenia własnych produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że ikona branży nie opuści jej na stałe i jeszcze zobaczymy coś stworzonego przy udziale Mikamiego.O czym opowiada "Hi-Fi Rush"?Po tym, jak błąd w szemranym korpoeksperymencie doprowadza do wlutowania mu w serce odtwarzacza muzyki, uznany za „defekt” Chai musi stanąć do walki o wyzwolenie w nietuzinkowo animowanym świecie, w którym wszystko – platformowe łamigłówki, ataki wrogów, a nawet pełne ekspresji gagi i potyczki słowne – dzieje się do rytmu.

Stań przeciw zastępom korporacyjnych robotów (dosłownie) w dającym poczucie satysfakcji, rytmicznie podkręconym systemie walki. Zgrywaj swoje ruchy z muzyką, by zabłysnąć popisowym trafieniem w rytm, zdolnościami specjalnymi cięższego kalibru albo nawet atakami kombinacyjnymi przeprowadzanymi wspólnie z towarzyszami! Chcesz naprawdę się popisać? Pójdź o krok dalej i stukaj przyciski do rytmu, by wzmocnić efekty swoich działań i wykręcać wyniki na poziomie godnym oceny „S”.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones