Legion Samobójców stawi czoła Lidze Sprawiedliwości?

We Got This Covered / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Legion+Samob%C3%B3jc%C3%B3w+stawi+czo%C5%82a+Lidze+Sprawiedliwo%C5%9Bci-133522
W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że studio Warner Bros. (podobno) zamierza zastąpić kinowe uniwersum DC szeregiem mini-uniwersów, nakręcić film "Kingdom Come" i zreebotować "Ligę Sprawiedliwości", ale (prawdopodobnie) z częścią starej obsady. Plotek o nowych filmach Warnera przybywa jednak z dnia na dzień. Teraz okazuje się, że (być może) wytwórnia rozważa realizację filmu o Red Hoodzie oraz widowiska "Justice League vs. Suicide Squad".


Red Hood to w rzeczywistości Jason Todd, były Robin, który zginął z ręki Jokera, a potem wrócił zza grobu w historii "Under the Red Hood", która doczekała się animowanej ekranizacji.

Studio bardzo chciałoby zgłębić na dużym ekranie Bat-rodzinę, dlatego w planach jest solowy film poświęcony Red Hoodowi. Miałby on być oparty na komiksie "Red Hood and the Outlaws", w którym tytułowemu bohaterowi towarzyszyli znana z Teen Titans Starfire i Arsenal.

Tymczasem idea, by James Gunn nakręcił reboot "Ligi Sprawiedliwości", została właśnie rozwinięta. Jak wiadomo, reżyser pracuje obecnie nad "The Suicide Squad". Decydenci z Warnera podobno połączyli fakty i rozważają, by trzecim filmem Gunna dla DC było widowisko o spotkaniu obu drużyn.

Nie ma się jednak co ekscytować, ponieważ projekt jest na razie jedynie surowym konceptem (albo plotką). A Gunn po nakręceniu "The Suicide Squad" wraca do Marvela, by zająć się "Strażnikami Galaktyki 3". Możliwe więc, że - jak to było już z wieloma projektami Warnera/DC - nic z tego nie wyjdzie.