Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Liam+Neeson+gwiazd%C4%85+ameryka%C5%84skiego+%22Nie+m%C3%B3w+nikomu%22-107310

Liam Neeson gwiazdą amerykańskiego "Nie mów nikomu"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Universal Pictures coraz poważniej myśli o realizacji filmu "Tell No One". Projekt, który pozostaje w planach wytwórni od ładnych paru lat, w końcu zyskał odtwórcę głównej roli. Został nim największy obecnie gwiazdor kina akcji Liam Neeson ("Uprowadzona").

liam-neeson-3343746-liamneeson.jpg


"Tell No One" będzie ekranizacją powieści Harlana Cobena. Książka doczekała się już jednej wersji, ale nie w Stanach (skąd pochodzi Coben), ale we Francji. "Nie mów nikomu" okazało się sporym hitem i to właśnie to zachęciło Universal do zakupienia praw do amerykańskiej wersji.

Pierwotnie obraz miał wyreżyserować Ben Affleck. Jego współpracownik z "Operacji Argo" Chris Terrio przygotował scenariusz. Affleck jednak w ubiegłym roku zrezygnował z projektu. Jego miejsce zajął Gavin O'Connor, reżyser "Wojownika".

"Tell No One" jest historią lekarza, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony, choć minęło już 8 lat. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczy e-mail, w którym przesłano mu niezbity dowód na to, że żona żyje. Lekarz postanawia ją odnaleźć, co wpędza go w skomplikowaną intrygę.

Na razie nie wiadomo, kiedy film powstanie. Neeson prowadzi rozmowy z wytwórnią w sprawie szczegółów kontraktu, a to może trochę potrwać.

zobacz też: