Przerażona Depp na pierwszym zdjęciu z filmu "Nosferatu" od twórcy "Czarownicy"

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lily-Rose+Depp+na+pierwszym+zdj%C4%99ciu+z+filmu+%22Nosferatu%22.+Re%C5%BCyserem+tw%C3%B3rca+%22Czarownicy%22+i+%22Lighthouse%22-152944
Przerażona Depp na pierwszym zdjęciu z filmu "Nosferatu" od twórcy "Czarownicy"
Zbliża się koniec roku, zaczyna się więc okres, w którym twórcy będą nas kusić tym, co szykują na kolejne lata. I tak w magazynie "Empire" pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu "Nosferatu".

Robert Eggers odświeża klasykęPierwsze zdjęcie przedstawia graną przez Lily-Rose Depp Ellen Hutter, która z przerażeniem wpatruje się w hrabiego Orloka. Jego samego nie widzimy na zdjęciu, jeśli nie liczyć cienia rzucanego przez jego dłoń.


W towarzyszącym zdjęciu tekście możemy przeczytać zachwyty reżysera na transformacją Billa Skarsgårda w hrabiego Orloka. Reżyser twierdzi, że aktor kompletnie zniknął stając się ucieleśnieniem wampira z podań ludowych. Jego zdaniem Skarsgård wygląda tak, jakby naprawdę był martwym transylwańskim szlachcicem.

Eggers zapowiada również, że jego "Nosferatu" będzie prawdziwie strasznym gotyckim horrorem. Jego zdaniem w kinie już od dawna nie było gotyckiej opowieści grozy, która rzeczywiście byłaby pełna grozy. Jego film ma to zmienić.

Nowy "Nosferatu" nie będzie kopią oryginału F.W. Murnaua, którego wielkim fanem jest Eggers. Jego dzieło zmieni akcenty. W większym stopniu skupi się na postaci Ellen Hutter, którą - jeśli wierzyć reżyserowi - Depp zagrała perfekcyjnie.

Mam parę uwag: posłuchajcie podcastu o filmie "Wiking"

Długa droga do powstania "Nosferatu"A przecież to nie Depp miała być gwiazdą filmu. Kiedy Eggers po raz pierwszy zapowiedział horror w 2015 roku, w głównej roli widział Anyę Taylor-Joy, z którą miał już okazję pracować. Niestety, kiedy Eggers mógł kręcić film, aktorka była niedostępna. Kiedy zaś Taylor-Joy miała wolny grafik, to projekt akurat się rozpadał (jak choćby wtedy, kiedy z obsady wypadł Harry Styles, który pierwotnie miał zagrać męża Ellen.

Ostatecznie rolę Stylesa przejął Nicholas Hoult. W obsadzie znaleźli się także: Willem Dafoe, Emma Corrin i Aaron Taylor-Johnson.

Zwiastun serialu "Idol", którego gwiazdą jest Lily-Rose Depp