Luc Besson: Sąd nakazuje otwarcie śledztwa w sprawie gwałtu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson%3A+S%C4%85d+nakazuje+otwarcie+%C5%9Bledztwa+w+sprawie+gwa%C5%82tu-134969
Luc Besson: Sąd nakazuje otwarcie śledztwa w sprawie gwałtu
źródło: Getty Images
autor: Han Myung-Gu
Luc Besson nie może jednak spać spokojnie. Sprawa o gwałt, która wydawała się już zamknięta, wraca. Na wniosek pokrzywdzonej, aktorki Sand Van Roy, sąd nakazał prokuraturze rozpoczęcie nowego śledztwa w tej sprawie.

GettyImages-836815762.jpg Getty Images © Han Myung-Gu


Przypomnijmy: Van Roy twierdzi, że została odurzona i zgwałcona w paryskim hotelu Bristol. Do zdarzenia miało dość w maju ubiegłego roku. Aktorka zgłosiła się na policję i prokuratura wszczęła śledztwo. W lutym zdecydowała się je zamknąć bez stawiania reżyserowi/producentowi jakichkolwiek zarzutów.

Aktorka postanowiła odwoła się od tej decyzji. Jak się okazało, sąd podzielił jej stanowisko i nakazał prokuraturze otworzyć śledztwo na nowo.

Besson i jego prawnicy kategorycznie odrzucają oskarżenie jako fałszywe. Liczą też, że nowe śledztwo ponownie zakończy się dla reżysera pomyślnie.

Van Sand nie jest jedyną kobietą, która ujawniła, że była ofiarą gwałtu ze strony Bessona. Po złożeniu przez nią zawiadomienia na policji osiem innych kobiet podało, że również były ofiarami przemocy seksualnej ze strony francuskiego reżysera i szefa Europa Corp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones