Kto dostanie licencję na reżyserowanie Bonda? Matthew Vaughn? A może... Christopher Nolan?

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Vaughn+wyre%C5%BCyseruje+Bonda+A+mo%C5%BCe+Christopher+Nolan-152080
Kto dostanie licencję na reżyserowanie Bonda? Matthew Vaughn? A może... Christopher Nolan?
źródło: Materiały prasowe
Wszyscy zastanawiają się, kto zagra nowego Bonda, ale z nową odsłoną serii o przygodach agenta 007 wiąże się więcej zagadek. Na przykład: kto stanie za kamerą? Według najnowszej plotki pojawił się pewien kandydat - to Matthew Vaughn, reżyser takich filmów jak m.in. "Kingsman: Tajne służby" i "X-Men: Pierwsza klasa". Ostatnio spekulowano również o potencjalnym zaangażowaniu Christophera Nolana.
  

Matthew Vaughn za kamerą nowego Bonda?GettyImages-1178823217.jpg Getty Images © Ilya S. Savenok


Plotkę ujawnił specjalista od hollywoodzkich przecieków Daniel Richtman. Jego zdaniem Matthew Vaughn jest "topowym" wyborem do wyreżyserowania nowego filmu o agencie 007.
  
Nazwisko Vaughna wypływało już w temacie Bonda kilkakrotnie, ale reżyser mówił w wywiadach, że nie robi sobie nadziei. Podejrzewam, że ludzie od Bonda nie chcieliby dotknąć mnie nawet kijem, powiedział w wywiadzie z 2021 roku. Chyba mnie nie lubią. Nie wiem. Żeby było jasne: uwielbiam Bonda. Ewidentnie miał on na mnie wielki wpływ. Tylko poczekajcie, aż zobaczycie "Argylle".

Vaughn ma na swoim koncie szpiegowską serię "Kingsman", a przy "Przekładańcu" pracował z eks-Bondem, Danielem Craigiem. Jego zapowiadany na przyszły rok thriller "Argylle" to historia powieściopisarza z amnezją, który zaczyna odzyskiwać pamięć i uświadamia sobie, że kiedyś był światowej klasy szpiegiem. W roli głównej: Henry Cavill.

"Kingsman: Pierwsza misja" - zwiastun
Czy Nolan ma szansę na film o agencie 007?W zeszłym tygodniu portal World of Reel sugerował tymczasem, że producentka Barbara Broccoli jest zainteresowana współpracą z Christopherem Nolanem. Podobno miały już odbyć się pierwsze rozmowy z reżyserem, ale negocjacje zostały wstrzymane ze względu na strajk scenarzystów w Hollywood.

Nolan wyraził swego czasu zainteresowaniem Bondem, ale zastrzegł, że chciałby objąć film pełną twórczą kontrolą. Pytanie, więc, czy Barbara Broccoli byłaby skłonna oddać stery reżyserowi?

Co ciekawe, według źródła, na które powołuje się portal World of Reel, Vaughn nie jest nawet na liście potencjalnych kandydatów. I bądź tu mądry. Której plotce wierzyć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones