Matthias Schoenaerts i Jeremy Irons w szpiegowskim "Red Sparrow"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthias+Schoenaerts+i+Jeremy+Irons+w+szpiegowskim+%22Red+Sparrow%22-120726
Powiększa się obsada thrillera szpiegowskiego "Red Sparrow". Do Jennifer Lawrence i Joela Edgertona dołączą: Matthias Schoenaerts ("Cień") i Jeremy Irons ("Batman v Superman: Świt sprawiedliwości").

GettyImages-487017678.jpg Getty Images © Tristan Fewings

GettyImages-489848196.jpg Getty Images © Andreas Rentz


Film jest ekranizacją powieści Jasona Matthewsa. Akcja książki rozgrywa się w postsowieckiej Rosji. Jej bohaterką jest agentka wywiadu Dominika Egorova, która próbuje odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości świata wywiadu. Jej szefowie, nie bacząc na jej opory, zamierzają zrobić z niej agentkę łóżkową, której celem jest uwodzenie i sypianie z wrogami w celu wyciągnięcia od nich informacji. Tak poznaje Nathaniela Nasha, młodego agenta CIA, który odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo ważnego rosyjskiego kreta. Dwoje bohaterów wdaje się w romans, który grozi całej szpiegowskiej siatce. Dominika ma jednak dość swoich szefów i postanawia zostać podwójną agentką. Na zlecenie CIA ma odnaleźć zdrajcę w Waszyngtonie.

Obraz wyreżyseruje Francis Lawrence. Autorem scenariusza jest Justin Haythe, który przerobił wcześniejszy tekst Erica Warrena Singera. Premiera planowana jest na listopad przyszłego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones