Mel Gibson dołącza do thrillera akcji o Latającym Bandycie

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mel+Gibson+do%C5%82%C4%85cza+do+thrillera+akcji+o+Lataj%C4%85cym+Bandycie-142453
Mel Gibson dołącza do thrillera akcji o Latającym Bandycie
źródło: Getty Images
autor: Karwai Tang
Mel Gibson ("Poziom mistrza") dołączył do Josha Duhamela w thrillerze akcji "Bandit". Angaż otrzymała również Elisha Cuthbert ("Goon: Last of the Enforcers").

Bohaterem filmu będzie Gilbert Galvan Jr. (Duhamel), Amerykanin, który po ucieczce z więzienia przeniósł się do Kanady, gdzie zasłynął jako przestępca działający pod pseudonimem Latający Bandyta. Jako posiadacz karty umożliwiającej mu częste loty podróżował pierwszą klasą do różnych miast, czasami napadając nawet na trzy banki w ciągu jednego dnia. Do dziś Galvan jest uznawany za rekordzistę, który zorganizował najwięcej napadów w historii Kanady.

Punktem wyjścia dla historii opisanej w scenariuszu jest uczucie łączące Galvana z pewną kobietą. Chcąc zapewnić jej byt, mężczyzna zaczyna okradać banki. Szybko okazuje się, że jest w tym wyjątkowo dobry, a jego sława zaczyna rosnąć w zaskakującym tempie. W końcu zwraca na niego uwagę genialny policjant, który za punkt honoru stawia sobie ujęcie najbardziej poszukiwanego przestępcy w historii Kanady. Do tego zadania zostaje powołana specjalna grupa zadaniowa.

Za kamerą stanie Allan Ungar, autor viralowego "Uncharted: Live Action Fan Film".