Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Mroczne+Uniwersum+Universalu+straci%C5%82o+zarz%C4%85dc%C3%B3w-125704

Mroczne Uniwersum Universalu straciło zarządców

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy
Czy to koniec ekranowego uniwersum potworów? Finansowane przez Universal przedsięwzięcie opuścili właśnie jego dwaj główni architekci - producenci i scenarzyści Alex Kurtzman oraz Chris Morgan.

1.jpeg


Przypomnijmy: jeszcze kilka miesięcy temu wytwórnia zamierzała zrealizować serię wysokobudżetowych widowisk, których bohaterami byłyby słynne filmowe potwory: Dracula, Frankenstein, niewidzialny człowiek oraz wilkołak. Do głównych ról zaangażowano takie gwiazdy jak Javier Bardem, Johnny Depp, Tom Cruise i Russell Crowe. A potem do kin trafiła "Mumia", która miała z hukiem zainicjować Mroczne Uniwersum. Film nie tylko zebrał fatalne recenzje, ale również sprzedał się poniżej oczekiwań: przy budżecie rzędu 195 milionów dolarów (nie wliczając w to kosztów promocji) zarobił na całym świecie jedynie 409 milionów.  

Klapa "Mumii" sprawiła, że Universal wstrzymał realizację kolejnych odsłon cyklu. Rezygnacja Kurtzmana i Morgana świadczy o tym, że w najbliższym czasie nie doczekamy się raczej nowych filmów o potworach. Kto wie, być może studio daruje sobie budowanie ekranowego uniwersum, a zamiast tego postawi na niezależne od siebie produkcje z mniejszymi budżetami. Swego czasu mówiło się, że ich realizacją mogłoby się zająć studio Blumhouse.

zobacz też: