Najlepsza wersja nowego "Mad Maksa" tylko na Blu-rayu

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsza+wersja+nowego+%22Mad+Maksa%22+tylko+na+Blu-rayu-111598
"Mad Max: Na drodze gniewu" dopiero co trafiło do kin, a reżyser już opowiada o wersji filmu, która trafi na Blu-ray. George Miller obiecuje, że wydanie to będzie zawierać "najlepszą możliwą wersję filmu".Czym różnić się będzie wersja na Blu-rayu od kinowej? Odpowiedź jest prosta: kolorami. A dokładniej ich brakiem. Obok bowiem kinowego "Mad Maksa" na płycie znajdzie się również wersja czarno-biała.

Miller twierdzi, że twórcy obrazów postapokaliptycznych mają skłonność do spławiania kolorów w swoich filmach. Jego zdaniem jest to niewłaściwe podejście. Reżyser twierdzi, że wizja świata po upadku cywilizacji robi największe wrażenie, kiedy pozbawiona jest kolorów. Drugim rozwiązaniem – i to zostało zastosowane w wersji kinowej "Na drodze gniewu", ponieważ pierwsze rozwiązanie uznano za zbytnio "artystyczne" – jest możliwe zintensyfikowanie barw.

Czarno-biała wersja nie będzie jedyną dostępną dla fanów widowiska. Miller wymusił również dołączenie wersji niemej, w której jedynymi dźwiękami ma być muzyka ilustracyjna.

Dzięki tym zmianom Miller chce zintensyfikować doświadczenie widza, który styka się przecież z rzeczywistością odbiegającą od tego, co zna z życia codziennego. Świat "Mad Maksa" jest światem ekstremalnym i takim też Miller chce uczynić swoje widowisko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones