Oficjalnie: Furiosa bohaterką nowego "Mad Maxa", Theron za burtą

EW / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oficjalnie%3A+Furiosa+bohaterk%C4%85+nowego+%22Mad+Maxa%22%2C+Theron+za+burt%C4%85-137757
Oficjalnie: Furiosa bohaterką nowego "Mad Maxa", Theron za burtą
Oddajmy cesarzowej to, co cesarskie! George Miller potwierdził oficjalnie, że kolejna część "Mad Maxa" opowie historię młodej Furiosy - bohaterki, którą pokochali miłośnicy "Na drodze gniewu". I zaznaczył, że tym razem na ekranie nie zobaczymy w tej roli Charlize Theron


W rozmowie z New York Timesem przeprowadzonej na potrzeby ich kolosalnego reportażu o ostatnim filmie cyklu (o rodzącej się w bólach produkcji szerzej pisaliśmy TUTAJ), reżyser zdradził, że poszukuje aktorki w wieku około dwudziestu lat. I chociaż w pewnym momencie rozważał cyfrowe odmłodzenie Theron, ostatecznie nie przekonał się do tej technologii. 

Plotki rozsiewane przez portal GeeksWorldwide głoszą, że w młodszą wersję bohaterki miałaby wcielić się Jodie Comer, którą widzowie kojarzą zapewne z serialu "Obsesja Eve". Nie jest to jednak oficjalna informacja. A wy, kogo widzielibyście w tej roli? 

Przypomnijmy też, iż twórca już wcześniej mówił, że w trakcie prac nad poprzednim filmem powstała bogata i wielowątkowa historia Furiosy. Na wypadek, gdyby miała kiedyś otrzymać dedykowaną produkcję.  

Miller ma zająć się realizacją filmu po ukończeniu aktualnego projektu, czyli dramatu "Three Thousand Years of Longing" z Tildą Swinton oraz Idrisem Elbą. Póki co, musimy się najeść słowami scenografa Colina Gibsona, który powiedział w wywiadzie z Timesem, że film będzie jeszcze większy i dzikszy, a stężenie szalonej akcji rozsadzi nasze czaszki. Trzymamy za słowo.