Najlepszy dzień na randkę? Czwartek!

  • Informacja nadesłana
  • Festiwale i nagrody
Masz ochotę na randkę w kinie, ale walentynkowy prezent uszczuplił Twój budżet? Kultura Dostępna w Kinach zaprasza na seanse za 10 zł! Co czwartek, o 18:00 w kinach sieci Helios oraz w Iluzjonie i Elektroniku. W lutym na ekranach: "Ederly", "Ostatnia rodzina", "Jestem mordercą", "Szkoła uwodzenia Czesława M.".

Ederly15-kopia.jpg

2 lutego 2017
"Ederly"

Reżyseria: Piotr Dumała
Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto i jego mieszkańcy osaczają bohatera. Pokusa, by uległ i wyzbył się swojej tożsamości jest bardzo silna. Niezdecydowanie Słowa (w tej roli doskonały Mariusz Bonaszewski) niepokoi i bawi zarazem. Kto wygra w tej grze? Czy ktokolwiek może w niej wygrać?

Obsada: Mariusz Bonaszewski, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior, Helena Norowicz.


OstatniaRodzina_04_foto_Hubert_Komerski-kopia.jpg

9 lutego 2017
 "Ostatnia rodzina"
Reżyseria: Jan P. Matuszyński
 "Ostatnia rodzinato rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

Obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra.


16 lutego 2017
"Szkoła uwodzenia Czesława M."
Reżyseria: Aleksander Dembski
Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Obsada: Czesław Mozil, Anna Smołowik, Jakub Kamienski, Sławomir Pacek.


Jestem Mordercą.jpg


23 lutego 2017
"Jestem mordercą"

Reżyseria: Maciej Pieprzyca
"Jestem mordercą" to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk.Pełen repertuar projektu oraz lista kina na www.kulturadostepna.pl/kultura-dostepna-w-kinach.


 
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię