Warner znów to zrobi? Czy gotowe "Miasteczko Salem" trafi do kosza?

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nakr%C4%99cone+trzy+lata+temu+%22Miasteczko+Salem%22+wci%C4%85%C5%BC+bez+premiery.+Co+robi+Warner+Bros.-154192
Warner znów to zrobi? Czy gotowe "Miasteczko Salem" trafi do kosza?
Jeszcze nie przebrzmiała sprawa "Coyote vs Acme", a już szykuje się kolejny powód do niezadowolenia wśród widzów. A wszystko przez horror "Salem's Lot", czyli ekranizację powieści Stephena Kinga "Miasteczko Salem". Film, który został nakręcony w 2021 roku do dziś nie został pokazany światu. Czy w ogóle zostanie?

Nowe "Miasteczko Salem" od specjalisty od horrorów"Miasteczko Salem" to historia Bena Mearsa. Mężczyzna wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu inspiracji dla swojej nowej książki. Kiedy odkrywa, że miejscowość została sterroryzowana przez wampira, staje na czele grupy wyrzutków walczących ze złem.

Obraz nakręcił stały specjalista w Warner Bros. od horrorów Gary Dauberman. Pracował on przy uniwersum "Annabelle" oraz napisał scenariusz dylogii "To".

W głównej roli wystąpił Lewis Pullman, który zdążył już zagrać w "Top Gun: Maverick" i serialu "Lekcje chemii". Partnerują mu: Makenzie Leigh, Bill Camp i Alfre Woodard.

GettyImages-1393908375.jpg Getty Images © Gabe Ginsberg


Co się dzieje z "Miasteczkiem Salem"?Zdjęcia do "Salem's Lot" zakończono w listopadzie 2021 roku. Potem jednak wiosną dokonano dokrętek i Warner wyznaczył datę premiery na wrzesień 2022 roku.

Studio zmieniło później zdanie i przesunęło film na kwiecień 2023 roku. Jednak wtedy do kin weszło "Martwe zło: Przebudzenie", a "Salem's Lot" zostało zdjęte z kalendarza premier kinowych.

Od tamtej pory studio milczy na temat projektu. W drugiej połowie roku niektóre portale spekulowały, że horror ominie kina i trafi od razu na platformę Max. To jednak do dziś nie nastąpiło.


Stephen King widział filmSą jednak szczęśliwcy, którzy "Salem's Lot" obejrzeli. Warner zrobił kilka pokazów testowych, których wynik był raczej pozytywny. Co prawda do sieci trafiły głosy krytyki, że reżyser bardziej skupia się na jump-scare'ach niż budowaniu postaci, ale większość oceniała go dobrze.

Wśród nich jest i sam Stephen King, który napisał swego czasu na X, że "Salem's Lot" przywodzi mu na myśl stare hollywoodzkie kino. Film uznał za w miarę wierną adaptację, choć nie ze wszystkimi zmianami w stosunku do literackiego oryginału się zgadza.

Zwiastun "Annabelle wraca do domu", jedynego pełnometrażowego filmu Daubermana.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones