Następczyni Iron Mana w "Black Panther: Wakanda Forever"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nast%C4%99pczyni+Iron+Mana+w+%22Black+Panther%3A+Wakanda+Forever%22-143549
Następczyni Iron Mana w "Black Panther: Wakanda Forever"
Szef Marvel Studios Kevin Feige ujawnił, że w filmie "Black Panther: Wakanda Forever" pojawi się postać Riri Williams alias Ironheart.

Grana przez Dominique Thorne bohaterka jest genialną studentką MIT. Dziewczynie udaje się w pojedynkę skonstruować zbroję bojową podobną do tej, którą posiadał Iron Man. Wkrótce Riri przyjmuje pseudonim Ironheart i rozpoczyna krucjatę przeciwko złoczyńcom.

W grudniu ubiegłego roku Marvel zapowiedział, iż młoda superbohaterka otrzyma własny serial, który będzie można zobaczyć na platformie streamingowej Disney+. Teraz wiemy, że zanim show trafi na ekrany, Riri Williams zostanie przedstawiona widzom w kontynuacji "Czarnej Pantery".

Zdjęcia do "Black Panther: Wakanda Forever" rozpoczęły się w czerwcu w Atlancie. Za kamerą stoi ponownie Ryan Coogler. Fabuła filmu trzymana jest na razie w tajemnicy.  Nie ujawniono, kto odziedziczy po królu T-Challi (w którego wcielał się zmarły w sierpniu ubiegłego roku Chadwick Boseman) kostium tytułowego superbohatera. Premierę widowiska zaplanowano na 8 lipca 2022 roku.