Netflix: Top 10 tygodnia – "Doskonała historia" i "SNAFU" na szczycie

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix.+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+na+%C5%9Bwiecie.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+31.07.-6.08.2023-151705
Netflix: Top 10 tygodnia – "Doskonała historia" i "SNAFU" na szczycie
źródło: materialy promocyjne
Tygodniowy ranking najpopularniejszych filmów na platformie Netflix został zdominowany przez akcyjniak "SNAFU". Produkcja z Jackie’em Chanem i Johnem Ceną utrzymała zdobyte jeszcze w lipcu miejsce pierwsze, prześcigając zyskujący popularność niemiecki thriller sci-fi "Paradise". Piąte miejsce w zestawieniu zajął film z Polski, "Operacja Soulcatcher". Ranking seriali nie wytypował wyraźnego faworyta. O pierwsze miejsce w nadchodzących tygodniach będą walczyły takie tytuły jak "Heartstopper", "Prawnik z Lincolna" czy "Doskonała historia". Jakie pozostałe propozycje okazały się tymi najpopularniejszymi w ofercie platformy streamingowej Netflix? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 31.07.-6.08.2023Grupa przyjaciół postanawia ukraść skutery wodne, by ścigać się nimi na niebezpiecznym oceanie. Młodzi nie zdają sobie sprawy, że bez doświadczenia narażają się na spore zagrożenie. W trakcie brawurowej przejażdżki dochodzi do wypadku. Ciężko ranni, pozostawieni sami sobie na środku oceanu muszą wymyślić, jak najszybciej dostać się na ląd i uniknąć pożarcia przez rekiny.

Kiedy odnoszący sukcesy agent sportowy (Michael Ealy) daje się ponieść namiętności i spędza noc z uwodzicielsko piękną i niebezpieczną policjantką Valerie Quinlan (Hilary Swank), nie podejrzewa, że pozornie niezobowiązująca przygoda będzie miała daleko idące konsekwencje. Teraz, zmanipulowany i uwikłany w prowadzone przez nią śledztwo, zdaje się być w sytuacji bez wyjścia. Jak daleko będzie w stanie się posunąć, by uratować swoje małżeństwo?

8

Zaginięcie Lucie Blackman

Tokyo Crime Squad: The Lucie Blackman Case
1h 22m
Gdy 21-letnia brytyjska stewardessa Lucie Blackman zostawia swoje londyńskie życie, aby spędzić ekscytujący rok w Tokio, jej rodzice i przyjaciele nie mają pojęcia, że zaledwie trzy tygodnie później zaginie bez śladu. Niedługo potem rozpoczyna się zawiłe międzynarodowe śledztwo mające na celu jej odnalezienie, prowadzone przez zespół nieustępliwych japońskich detektywów. Ta trzymająca w napięciu historia prawdziwej zbrodni jest opowiedziana zarówno przez pryzmat fascynującego śledztwa, jak i emocji ojca Lucie, który nigdy nie traci nadziei, że jego córka odnajdzie się żywa. Ich wyścig z czasem wiedzie przez mroczny półświatek Tokio, prowadząc wreszcie do ujawnienia tragicznej prawdy o jej śmierci z rąk jednego z najbardziej odrażających przestępców seksualnych w kraju.

7

Trucizna na talerzu

Poisoned: The Dirty Truth About Your Food
1h 22m
Wywiady z ekspertami i rodzinami ofiar przedstawione w tym dokumencie rzucają nowe światło na problem śmiertelnych zatruć pokarmowych w Stanach Zjednoczonych.

W pracy Akira Tendo (Eiji Akaso) jest nękany przez szefa oraz zmuszany do wyrabiania nadgodzin i wykonywania zadań pozbawionych sensu. Gdy pewnego dnia miasto atakują zombie, Akira cieszy się, że mimo tragedii, przynajmniej nie musi iść do pracy. Pełen optymizmu postanawia sporządzić listę 100 rzeczy do zrobienia, zanim sam przeistoczy się w potwora, po czym przechodzi od słów do czynów.

Kieł kiedyś pracował dla polskich służb zwalczających terroryzm, a obecnie to najemnik działający na zlecenie  prywatnej firmy wojskowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem przyjmuje lukratywną misję w kraju, w którym rządzi lokalny watażka. Choć zadanie na pozór jest proste, to okazuje się, że muszą się zmierzyć z niebezpieczną eksperymentalną bronią.

Kiedy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nieśmiała nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Ucząc się nowych mocy i próbując pogodzić niebezpieczną misję z obowiązkami w domu i szkole, dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem. Marinette nie wie jednak, że pod maską bohatera ukrywa się Adrien, jej kolega z klasy, w którym od dawna jest zakochana. Kiedy sekrety Biedronki i Czarnego Kota połączą się, a serca zaczną bić jednym rytmem, niezwykły duet zjednoczy się, by pokonać Władcę Ciem i ocalić miasto. Tak rozpocznie się przygoda, która zabierze młodych bohaterów w niezwykłą podróż od podziemnych katakumb Paryża po sięgający nieba szczyt Wieży Eiffla i pokaże, że największą siłą i bronią może być prawdziwa miłość.

Helen (Ellie Kemper) zawsze kochała ryzyko. Krótko po rozwodzie czuje się nieco zagubiona i potrzebuje oderwania od codzienności, dlatego postanawia wziąć udział w "przygodzie życia". Ta przygoda to górska wyprawa Szlakiem Appalachów z grupą mocno odklejonych nieznajomych. Już na samym początku plan Helen, by zostać najlepszą alpinistką, zostaje zweryfikowany, a ona sama odkrywa w dziczy nie tylko samą siebie. Oparte na popularnej powieści Katherine Center "Szczęście dla początkujących" przypomina nam, że czasami trzeba się zgubić, żeby się odnaleźć.

Mężczyzna, którego żona musiała oddać 40 lat ze swojego życia, aby spłacić dług ubezpieczeniowy, za wszelką cenę próbuje je odzyskać.

Dwóch elitarnych żołnierzy eskortuje cywili przez teren znajdujący się pod ostrzałem. W rolach głównych Jackie Chan i John Cena.


Top 10 seriali Netfliksa na świecie: 31.07.-6.08.2023(Sezon 1) Okrutna rodzina uważa, że Miyo jest nic niewarta. Dziewczyna jednak udowadnia, że ma niezwykły charakter i zdolności, w czym pomaga jej przyszły mąż.

(Sezon 2) Młody żołnierz dołącza do grupy ścigającej dezerterów i odkrywa bolesną rzeczywistość poborowych odbywających obowiązkową służbę wojskową.

(Sezon 3) Po awanturze u Sullivana Maddie usilnie stara się jak najlepiej pomóc Calowi, próbując zarazem oczyścić swoją drogę emocjonalną. Helen zmaga się z trudnymi decyzjami dotyczącymi mężczyzn w jej życiu, a dana Sue poszukuje sposobu, aby wykorzystać czek od pani Frances z korzyścią dla społeczności, nie burząc ładu w swojej rodzinie. Ujawnienie tożsamości osoby, która przecięła opony, szokuje mieszkańców Serenity, głosowanie za odwołaniem z urzędu powoduje nieoczekiwane konsekwencje, a osoby ze wszystkich pokoleń mają przed sobą niespodzianki miłosne. W tym sezonie kobiety radzą sobie z problemami – i wszystkimi powiązanymi komplikacjami – z ich charakterystycznym ciepłem, humorem i przywiązaniem do siebie nawzajem oraz swoich bliskich. Nie wspominając o margaritach.

(Sezon 2) Aby zdobyć umiejętności, których potrzebuje do pokonania swojego potężnego ojca, Baki jedzie do więzienia stanowego w Arizonie, gdzie pojedynkuje się z Wyzwolonym.

6

Uśmiech losu

Kingdeolaendeu
1h 12m
(Sezon 1) Podczas ostrej walki o spadek czarujący bogacz ściera się ze swoją ciężko pracującą podwładną znaną z czarującego uśmiechu – którego on akurat nie cierpi.

(Sezon 2) "Krawiec" to historia Peyamiego, młodego i sławnego krawca, który odziedziczył po dziadku nie tylko talent, ale także dochodowy biznes. Po śmierci dziadka Peyami zabiera ze sobą do Stambułu swój największy sekret, gdzie musi opiekować się nim, tak aby nikt nie odkrył prawdy. W życiu Peyamiego i Mustafy pojawia się uciekająca od toksycznego związku z Dimitrim Esvet.

(Sezon 3) Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

(Sezon 2) Nick i Charlie stawiają kolejne kroki w swoim związku, Tara i Darcy mierzą się z niespodziewanymi trudnościami, a Tao i Elle chcą ustalić, czy między nimi jest miejsce na coś więcej niż przyjaźń. Z egzaminami za pasem, wycieczką do Paryża i nadchodzącym balem przyjaciele nie mogą narzekać na nudę, przechodząc przez kolejne etapy życia, miłości i przyjaźni.

(Sezon 2) Mickey Haller (Manuel Garcia-Rulfo), obrazoburczy idealista, prowadzi kancelarię prawniczą z tylnego siedzenia swojego lincolna, zajmując się sprawami dużego i małego kalibru w Los Angeles. Drugi sezon serialu na podstawie bestsellerowych powieści Michaela Connelly’ego o "Prawniku z lincolna" jest adaptacją czwartej książki z serii, zatytułowanej "Piąty świadek".

(Miniserial) Margot i David pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest dziedziczką hotelowego imperium. On musi pracować na trzy etaty, aby związać koniec z końcem. Ale gdy ich ścieżki się przetną, uświadomią sobie, że tylko razem są w stanie odzyskać miłość swojego życia.

Zwiastun serialu "Prawnik z Lincolna"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones