Nicolas Cage filmowym Draculą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Cage+filmowym+Dracul%C4%85-144713
Nicolas Cage filmowym Draculą
źródło: Getty Images
autor: Phillip Faraone
Nicolas Cage dołączył do obsady widowiska studia Universal "Renfield". Wcieli się w postać Draculi, słynnego wampira. Gwiazdą obrazu jest Nicholas Hoult.

GettyImages-1353330713(1).jpg Getty Images © Rodin Eckenroth

Nicholas Hoult na premierze drugiego sezonu serialu "Wielka"

"Renfield" - kolejny po "Niewidzialnym człowieku" potworny projekt Universal PicturesPo fiasku "Mumii" i rozpadzie potwornego uniwersum studio Universal zmieniło podejście do odświeżania swojej bogatej biblioteki horrorów. Pierwszym tego efektem był ciepło przyjęty "Niewidzialny człowiek". To zachęciło studio do realizacji "Renfielda".

Tytuł filmu odnosi się do postaci znanej z powieści Brama Stokera "Dracula". Był on pacjentem szpitala dla obłąkanych. Lekarze podejrzewali, że cierpi on na urojenia, w rzeczywistości był jednak sługą Draculi.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiemy jednak, że podobnie jak "Niewidzialny człowiek", jego akcja rozgrywać się będzie współcześnie. Pomysłodawcą historii jest Robert Kirkman ("Niezwyciężony"), który będzie też jednym z producentów. Scenariusz przygotował Ryan Ridley ("Rick i Morty"). Za kamerą stanie Chris McKay ("Wojna o jutro").

Nicolas Cage - powrót aktora na hollywoodzkie salonyNicolas Cage w ostatnich latach wystąpił w wielu filmach. Większość z nich była jednak produkcjami niskobudżetowymi skierowanymi bezpośrednio na rynek kina domowego. Ostatnio jedna daje się zauważyć wzrost zainteresowania nim wśród wielkich wytwórni.

W przyszłym roku do kin powinien trafić obraz "The Unbearable Weight of Massive Talent", w którym Nicolas Cage zagra fikcyjną wersję samego siebie. Ten film powstał na potrzeby studia Lionsgate. Obecnie jest zaś na planie westernu "Butcher's Crossing".

W ostatnim czasie Nicolas Cage był również wychwalany przez krytyków. Wszystko za sprawą roli w filmie "Świnia". Zwiastun tej produkcji znajdziecie poniżej: