Niebieski jeż Sonic z gier SEGA pędzi na duże ekrany

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Niebieski+je%C5%BC+Sonic+z+gier+SEGA+p%C4%99dzi+na+du%C5%BCe+ekrany-105508
Aż trudno uwierzyć, że Sonic, niebieski superszybki jeż, do tej pory nie doczekał się filmu kinowego. Teraz jednak to się zmieni. Sony Pictures łączy siły z SEGA i Marza Animation Planet, by stworzyć film hybrydowy (połączenie animacji i gry aktorskiej). Plany studia są bardzo ambitne. Na jednym filmie "Sonic The Hedgehog" ma się nie skończyć. Sony chce stworzyć całą serię widowisk kinowych. Plan jest taki, by co roku pojawiał się nowy tytuł.


Na razie jednak "Sonic The Hedgehog" nie ma fabuły. Wiadomo jedynie tyle, że ma się ona opierać na rywalizacji Sonica z różnymi czarnymi charakterami znanymi z gier, w tym oczywiście z Doktorem Eggmanem. Za scenariusz odpowiedzialni są Evan Susser i Van Robichaux. Kilka lat temu pracowali oni nad kinowymi "The Jetsons". Projekt do dziś jednak nie doczekał się realizacji. Producentami "Sonic The Hedgehog" będą Neal H. Moritz, Takeshi Ito i Mie Onishi.

"Sonic the Hedgehog" to seria gier, z których pierwsza pojawiła się na Sega Genesis w 1991 roku. Pierwsze tytuły były bardzo prostymi grami polegającymi na jak najszybszym przemierzaniu plansz tytułowym bohaterem i zbieraniu pierścieni. Gra od razu stała się najbardziej rozpoznawalnym produktem SEGA i seria wkrótce trafiła do innych mediów. Powstały mangi, komiksy, a nawet seriale animowane (najnowszy z nich "Sonic Boom" jest właśnie przygotowywany dla stacji Cartoon Network). Nigdy jednak seria nie doczekała się wersji kinowej, chociaż Amerykanie połączyli dwuczęściowy miniserial z 1996 roku w jedną całość puszczaną jako "Sonic the Hedgehog: The Movie".
Udostępnij: