Nowa ekranizacja "Ostatniego Mohikanina" jednak powstaje!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+ekranizacja+%22Ostatniego+Mohikanina%22+jednak+powstaje-132633
Nowa ekranizacja "Ostatniego Mohikanina" jednak powstaje!
Powraca pomysł realizacji kolejnej serialowej ekranizacji klasycznej powieści Jamesa Fenimore'a Coopera z 1826 roku "Ostatni Mohikanin". Za nowy projekt odpowiadają: Cary Joji Fukunaga ("Bond 25") i Nicole Kassell ("Watchmen").


Fukunaga razem z Nicholasem Osborne'em napisał scenariusz. Za reżyserię odpowiadać będzie Kassell. Cała trójka będzie też producentami całości.

Akcja "The Last of the Mohicans" rozgrywa się w XVIII-wiecznej Ameryce, gdzie trwała wojna pomiędzy Anglią i Francją. Opowiadał o losach białego Indianina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki z ścieżkami obcej wojny.

Powieść Coopera była przenoszona na duże i małe ekrany wielokrotnie. Pierwszy raz w 1911 roku. Ostatni raz jako serial animowany w latach 2004-2007. Najsłynniejszą wersją pozostaje jednak ta zrealizowana przez Michaela Manna z Danielem Day-Lewisem w roli głównej, która miała swoją premierę w 1992 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones