Cary Fukunaga: Bond Seana Connery'ego to gwałciciel

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cary+Fukunaga%3A+Bond+Seana+Connery%27ego+to+gwa%C5%82ciciel-143976
Cary Fukunaga: Bond Seana Connery'ego to gwałciciel
Zatrudnienie Phoebe Waller-Bridge jako jednej ze scenarzystek "Nie czas umierać" spotkało się z mieszanymi uczuciami ze strony fanów agenta 007. Sceptycy zarzucali producentom chęć zmiany charakteru bohatera. W wywiadzie udzielonym magazynowi "The Hollywood Reporter" reżyser Cary Fukunaga przyznał, że jeszcze zanim Waller-Bridge dołączyła do ekipy, chciał nadać franczyzie bardziej progresywny charakter.

Fukunaga krytycznie wypowiedział się o produkcjach, których gwiazdą był Sean Connery. Bodaj w "Operacji piorun" lub "Goldfingerze" jest scena, w której bohater Connery'ego właściwie gwałci kobietę – powiedział. Ona mówi: Nie, nie, nie, a on: Tak, tak, tak. Dziś by to nie przeszło.

Reżyser przyznał także, że producentka Barbara Broccoli chciała podobnych zmian: Nie możesz z dnia na dzień zmienić Bonda w inną osobę. Ale zdecydowanie możesz zmienić otaczający go świat i sposób, w jaki musi w nim funkcjonować. Zatrudnienie znanej z tworzenia silnych kobiecych postaci Waller-Bridge miało usprawnić ten proces. 

W "Nie czas umierać" James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. 

W obsadzie filmu prócz Daniela Craiga, który wciela się w postać agenta 007 po raz ostatni, znaleźli się m.in. Rami Malek, Léa Seydoux, Lashana Lynch, Ben Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Ana de Armas i Ralph Fiennes