"Love Lies Bleeding" w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Nowe+Horyzonty%3A+%22Love+Lies+Bleeding%22+w+programie-155924
"Love Lies Bleeding" w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty
źródło: Materiały prasowe
To będzie wyjątkowo mocny początek festiwalu. Kilka dni temu chwaliliśmy się głównym otwarciem festiwalu – "Rodzajami życzliwości" Yorgosa Lanthimosa, a dziś mamy przyjemność ujawnić drugi film otwarcia Nowych Horyzontów. Dzięki współpracy z Gutek Film zaprezentujemy "Love Lies Bleeding" Rose Glass – szalone, energetyczne kino na sterydach, ze świetnymi Kristen Stewart i Katy O’Brian na pierwszym planie oraz równie świetnym Edem Harrisem w roli czarnego charakteru.
     
Jeszcze do 18 czerwca trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych na festiwal.   
  

"Love Lies Bleeding": miłość, intryga, szaleństwo i siłowniaAbsolutny przebój Sundance i Berlinale od A24. Zanurzony w późnych latach osiemdziesiątych, osadzony na amerykańskich bezdrożach, drugi film brytyjskiej reżyserki Rose Glass (pamiętne "Saint Maud") to elektryzujące, zupełnie odjechane love story, przypominające w atmosferze połączenie "Dzikości serca" oraz "Thelmy i Louise". To jednak czyste referencje. Glass na nikim się nie wzoruje – tworzy kino autorskie, zaskakujące, rozwalające wszelkie gatunki i scenariuszowe prawidła. Managerka siłowni Lou (Kristen Stewart) traci głowę dla tajemniczej Jackie (niezwykła Katy O’Brian) – hiperambitnej kulturystki, marzącej o wygraniu konkursu w Las Vegas. Razem wplątują się w krwawą intrygę, której główną postacią jest lokalny bonzo (złowrogi Ed Harris). "Love Lies Bleeding" to błyskotliwy, hipnotyzujący thriller pełen pożądania i fascynacji muskularnym ciałem, które jest tu czymś pięknym i jednocześnie niebezpiecznym. To film o szalonej miłości i bestiach, które mieszkają w każdym z nas.

24. MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się w dniach 18-28 lipca, o tydzień dłużej, do 4 sierpnia, zapraszamy na wirtualną odsłonę wydarzenia. Pełny program festiwalu ogłosimy 2 lipca, zaś dwa dni później, 4 lipca, rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse.

"Love Lies Bleeding" - zwiastun


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones