Obfite "Igrzyska śmierci" także na świecie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Obfite+%22Igrzyska+%C5%9Bmierci%22+tak%C5%BCe+na+%C5%9Bwiecie-83669
"Igrzyska śmierci" zdominowały nie tylko Stany Zjednoczone, ale i resztę świata. Jednak tu skala zwycięstwa nie była już tak imponująca jak 155 milionów dolarów zarobione u siebie. Poza granicami USA film zgarnął 59,3 mln dolarów z 67 rynków. Jest to drugie najlepsze otwarcie tego roku, ale o 10 milionów niższe zanotowanego przez "Johna Cartera".

Film zarobił prawie 9,7 mln dolarów w Australii i 7,5 mln w Wielkiej Brytanii. Tłumnie na "Igrzyska śmierci" wybrali się też Rosjanie (6,5 mln dol.), Niemcy (3,9 mln) i Francuzi (3,8 mln). Sukcesem zakończył się też debiut w Meksyku (3,6 mln dol.) oraz Brazylii (2,6 mln). Obraz będzie długo na siebie zarabiał, ponieważ na tak kluczowych rynkach jak Włochy, Hiszpania czy Korea Południa pojawi się dopiero w kwietniu, a w Japonii we wrześniu.

Drugie miejsce należy do "Johna Cartera". Lider poprzednich dwóch weekendowych zestawień musiał uznać wyższość adaptacji młodzieżowej fantasy. Mimo to sprzedaż na świecie wciąż jest dobra (porównując ją do wyniku z USA) – 22 miliony dolarów. W sumie poza granicami Stanów obraz zarobił 172,1 mln dolarów, czyli prawie trzy razy więcej niż w kraju.

Na zaskakująco wysokiej trzeciej lokacie zakończył weekend "Hotel Marigold". Dzięki udanemu debiutowi w Australii (3,8 mln) w ciągu ostatnich trzech dni film zarobił 8,3 mln dolarów. Łącznie na koncie produkcji jest już 33,3 mln dolarów, a amerykańska premiera dopiero za sześć tygodni.

W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla komedii "A więc wojna" z wynikiem 5,9 mln dolarów oraz animacji "Lorax", która zarobiła 5,5 miliona.