Obsada "Imperium" chce powrotu Smolletta do serialu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Obsada+%22Imperium%22+chce+powrotu+Smolletta+do+serialu-132806
Jussie Smollett może liczyć na swoich przyjaciół z "Imperium". Jak podaje portal Deadline, Taraji P. Henson, Terrence Howard i pozostali członkowie obsady serialu podpisali list, w którym proszą, by aktora nie zwalniano. Petycja została rozesłana do wszystkich osób mogących zdecydować o losie Smolletta.


Przypomnijmy, że aktor nie wrócił do serialu po aferze z jego udziałem, którą żyła Ameryka przez pierwszych parę miesięcy tego roku. Smollett zgłosił się na policję, twierdząc, że został pobity na tle rasowym i homofobicznym. Prokuratura ustaliła jednak, że sam zorganizował napad, by zyskać rozgłos. Kiedy jednak doszło do procesu, prokuratura nagle wycofała wszystkie zarzuty, w zamian za zrzeczenia się przez aktora depozytu na poczet kaucji w wysokości 10 tysięcy dolarów oraz po odbyciu przez niego 20 godzin prac społecznych. Kartoteka aktora oficjalnie jest czysta, choć prokurator prowadząca śledztwo wciąż twierdzi, że dowody jednoznacznie wskazują na jego winę.

Gdy tylko pojawiły się doniesienia o tym, że Smollett mógł ukartować atak na siebie, producenci "Imperium" postanowili, że grana przez niego postać zniknie z serialu, przynajmniej do końca piątego sezonu. W środę dowiedzieliśmy się, jak to zostało rozwiązane: otóż Jamal Lyon wziął ślub z Kaiem i wyjechał w podróż poślubną.

Decyzja, czy Smollett będzie członkiem obsady szóstego sezonu nie została podjęta. Jego koledzy z planu liczą, że ich poparcie przekona decydentów, by dać młodemu aktorowi drugą szansę.
Udostępnij: