Oto bohaterowie "House of the Dragon", prequela "Gry o tron"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+bohaterowie+%22House+of+the+Dragon%22%2C+prequela+%22Gry+o+tron%22-142279
Oto bohaterowie "House of the Dragon", prequela "Gry o tron"
źródło: Materiały prasowe
Stacja HBO ujawniła pierwsze zdjęcia z serialu "House of Dragon". Zobaczcie bohaterów spin-offu "Gry o tron".

Na zdjęciach prezentują się kolejno: Matt Smith jako książę Daemon Targaryen i Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (znany też jako Wąż Morski) oraz Olivia Cooke jako Alicent Hightower i Rhys Ifans jako Otto Hightower.


W "House of the Dragon" poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).

"House of the Dragon" będzie drugim serialowym prequelem "Gry o tron", który dotarł do etapu zdjęciowego. Pierwszym był projekt pod roboczym tytułem "Bloodmoon" (lub "The Long Night"), którego akcja miała rozgrywać się 5 tysięcy lat wcześniej w czasach Inwazji Andalów na królestwa Pierwszych Ludzi, a gwiazdą była Naomi Watts. Jesienią 2019 roku, w trakcie zdjęć do odcinka pilotowego, serial skasowano.

Premierę serialu zapowiedziano na 2022 rok.
Udostępnij: