PLOTKA: "Człowiek ze stali 2" ogłoszony na Comic Conie?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+%22Cz%C5%82owiek+ze+stali+2%22+og%C5%82oszony+na+Comic+Conie-128769
19 lipca rusza Comic Con w San Diego - bodaj największa na świecie impreza poświęcona popkulturze. Na konwencie nie zabraknie DC Films, które przygotowało dla fanów sporo niespodzianek. Podobno jedną z nich będzie informacja o rozpoczęciu prac nad "Człowiekiem ze stali 2".


O realizacji filmu plotkuje się od kilku lat. Swego czasu z projektem wiązani byli tacy reżyserzy jak George Miller ("Mad Max") oraz Matthew Vaughn ("Kingsman"). Warner Bros. i DC nigdy nie potwierdziły jednak oficjalnie, że robią kolejnego "Supermana".

Pierwszy "Człowiek ze stali" trafił do kin latem 2013 roku. Film z Henrym Cavillem w tytułowej roli zebrał przyzwoite recenzje i zarobił na całym świecie 668 milionów dolarów. Widowisko dało początek ekranowemu uniwersum DC Comics. Superman pojawił się później w "Batman v Superman" oraz "Lidze sprawiedliwości", w których dzielił ekran z innymi superbohaterami.


W San Diego na pewno zostanie pokazany pierwszy zwiastun "Aquamana". Warner i DC szykują również prezentację poświęconą "Shazam!". Nieoficjalnie mówi się, że na Comic Conie pojawi się także Gal Gadot, czyli Wonder Woman.