Ptak? Samolot? Nie, to reboot "Supermana" od J.J. Abramsa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ptak+Samolot+Nie%2C+to+reboot+%22Supermana%22+od+J.J.+Abramsa-141463
Ptak? Samolot? Nie, to reboot "Supermana" od J.J. Abramsa
To się nazywa grom z jasnego nieba! Warner Bros., DC Comics i Bad Robot przygotowują reboot przygód Supermana. Producentem filmu będzie J.J. Abrams ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", "Star Trek") związany z Warnerem lukratywnym kontraktem. I jak donoszą źródła The Hollywood Reporter, będzie to historia czarnego Supermana, najpewniej znanego z komiksów serii Ziemia-23 Calvina Ellisa.  


GettyImages-1205278565.jpg Getty Images © David Crotty


Scenarzystą produkcji został Ta-Nehisi Coates - dziennikarz (TIME, Village Voice), korespondent The Atlantic, aktywista społeczny, a także scenarzysta komiksowy (m.in. cyklu "Black Panther") oraz autor dokumentu "Between World and Me" (a wkrótce również najnowszego filmu Ryana Cooglera "Wrong Answer"). 

Szczegóły fabuły pozostają owiane tajemnicą. Nie wiadomo również, kto wcieli się w Człowieka ze Stali. Choć Henry Cavill wyrażał niedawno chęć powrotu do roli Clarka Kenta, w przypadku narracji o czarnym superbohaterze, która od wielu lat znajduje się na orbicie producentów, z oczywistych względów Supermanem musiałby zostać ktoś inny. 

Więcej informacji zostanie ujawnione wkrótce. Dajcie znać, co sądzicie o planach rebootu "Supermana" oraz kogo chcielibyście zobaczyć w głównej roli i - oczywiście - za kamerą. 
Udostępnij: