PLOTKA: Doktor Doom w kontynuacji "Czarnej Pantery"?

That Hashtag Show / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+Doktor+Doom+w+kontynuacji+%22Czarnej+Pantery%22-140868
PLOTKA: Doktor Doom w kontynuacji "Czarnej Pantery"?
Po Internecie krąży pogłoska, jakoby w "Czarnej Panterze 2" miał pojawić się arcywróg Fantastycznej Czwórki, Doktor Doom.

Szalony naukowiec miałby być postacią drugoplanową, która z ukrycia pociąga za sznurki i wciela w życie diaboliczny plan. Złoczyńca otrzymałby więcej czasu ekranowego dopiero w reboocie "Fantastycznej Czwórki".

Victor Von Doom to władca kraju Latveria, naukowy geniusz o nadludzkiej mocy napędzanej technologią oraz magią. Swoją twarz ukrywa za żelazną maską, bo został oszpecony w wyniku wybuchu w laboratorium. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo. W filmach "Fantastyczna Czwórka" (2005) i "Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera" (2007) zagrał go Julian McMahon, a w filmie "Fantastyczna Czwórka" (2015) - Toby Kebbell. Przypomnijmy, że swego czasu nad filmem o przygodach Dooma pracował twórca serialu "Fargo", Noah Hawley.

"Black Panther II" ma trafić na ekrany 8 lipca 2022 roku. Za kamerą stanie ponownie Ryan Coogler. Fabuła filmu trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Na razie nie wiadomo, kto odziedziczy po królu T-Challi (w którego wcielał się zmarły w sierpniu ubiegłego roku Chadwick Boseman) kostium Czarnej Pantery.