PLOTKA: Hayden Christensen zostanie Darthem Vaderem?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+Hayden+Christensen+zostanie+Darthem+Vaderem-113584
Hayden Christensen miał szczęście. Za sprawą Jar Jar Binksa nie był najbardziej znienawidzoną postacią drugiej trylogii "Gwiezdnych wojen". Mimo to wielu fanom źle zapisał się w pamięci. Teraz może zyskać szansę na rehabilitację. Tak przynajmniej wynika z nowych plotek, które krążą po sieci.


Jak podaje portal Making Star Wars, Christensen ponoć zaczął trenować, by pojawić się w ósmej części "Gwiezdnych wojen". Szczegóły jego obecności nie są niestety w tej plotce wyjaśnione. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w drugiej trylogii grał Anakina Skywalkera, możliwe wydaje się tylko jedno rozwiązanie: zobaczymy go jako Dartha Vadera. Być może zagra go w jednej z retrospekcji. Możliwe jest również jego objawienie się jako ducha lub w postaci hologramu. W to jednak Making Star Wars nie chce za bardzo wierzyć. Do roli ducha/hologramu nie potrzebny byłby trening fizyczny.

O tym, że Darth Vader może pojawić się w nowej trylogii, mówiło się w sieci już od dawna. Do tej pory jednak koncentrowano się na jego epizodzie w "Rogue One". Być może jednak jeden z najsłynniejszych mistrzów ciemnej strony Mocy powróci dopiero w środkowej części nowej trylogii.

Jeśli Christensen rzeczywiście otrzyma angaż do ósmych "Gwiezdnych wojen", będzie to jego powrót do pierwszoligowych widowisk po prawie 10-letniej przerwie. Film wejdzie bowiem do kin w 2017 roku, a ostatnią dużą produkcją aktora był "Jumper" w 2008 roku. Od tamtej pory gra albo epizody albo w nieudanych filmach z kasowymi ambicjami ("Chętni na kasę"), albo w produkcyjniakach, które z założenia nie miały szans trafić do globalnego odbiorcy (jak "Outcast").