PLOTKA: Zdjęcia do kolejnego "Mad Maksa" jeszcze w tym roku?

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+Zdj%C4%99cia+do+kolejnego+%22Mad+Maksa%22+jeszcze+w+tym+roku-119487
Powyższa informacja nie została potwierdzona przez wytwórnię, dlatego na razie radzimy traktować ją z dystansem.


Jak donosi australijska gazeta "Herald Sun", jeszcze w tym roku mają rozpocząć się zdjęcia do prequela filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Fabuła ma być skupiona wokół postaci Furiosy granej przez Charlize Theron. Ekipa zawita z kamerami w okolice miasteczka Broken Hill w stanie Nowa Południowa Walia.

Przypomnijmy: w październiku ubiegłego roku reżyser George Miller zdradził, że ma gotowe scenariusze dwóch kolejnych odsłon przygód Mad Maksa. Australijczyk zarzekał się jednak, że zanim wejdzie na plan kolejnego wielkiego widowiska, nakręci wcześniej mały niezależny film.

Gdy jeden z dziennikarzy zapytał Millera o spin-off poświęcony Furiosie, w odpowiedzi usłyszał: To intrygująca postać, więc świetnie byłoby opowiedzieć jej historię. Jej przeszłość jest bardzo interesująca. W filmie robimy do niej tylko drobne aluzje, bo nie ma tu czasu na rozmówki. Ale pozostaje wrażenie, że przeszła ona wiele. To właśnie próbowaliśmy zrobić w filmie: wsadzić dużo rzeczy pod wierzchołek góry lodowej.

"Mad Max: Na drodze gniewu"
zarobił w kinach 378 milionów dolarów. Zdobył również sześć Oscarów. Wielu krytyków uznało go za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów.