Paramount szykuje czwarty "Star Trek"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paramount+szykuje+czwarty+%22Star+Trek%22-112130
Choć w Vancouver dopiero rozpoczęły się zdjęcia do trzeciej odsłony serii "Star Trek", dwie gwiazdy filmu mają już kontrakt na udział w czwórce. Mowa o Chrisie Pinie (Kirk) i Zacharym Quinto (Spock).Wytwórnia Paramount ma nadzieję, że seria utrzyma zwyżkową tendencję i trójka zarobi więcej niż poprzednik, co automatycznie przyspieszy powstanie czwórki. Przypomnijmy: choć pierwsza część spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków, wpływy z box office'u wyniosły 385,7 mln dolarów. To nie dużo, biorąc pod uwagę, że inna superprodukcja studia "Transformers: Zemsta upadłych" zarobiła w tym samym czasie ponad 800 milionów. Właśnie z tego powodu przy realizacji "W ciemność. Star Trek" Paramount nie zgodził się na renegocjację aktorskich gaż. Przy okazji trzeciego filmu było już inaczej - podwyżki kosztowały producentów nawet 15 milionów dolarów. Dla przykładu: za udział w pierwszej odsłonie Pine zarobił 600 tysięcy dolarów, za trójkę - 3 miliony, a za czwórkę dostanie aż 6.

"Star Trek 3" trafi do kin w lipcu 2016 roku. Reżyseruje Justin Lin (seria "Szybcy i wściekli") według scenariusza Simona Pegga i Douga Junga. W obsadzie, prócz Pine'a i Quinto, są również Idris Elba, Zoe Saldana i Sofia Boutella.

Scenarzyści twierdzą, że trójka będzie mieszanką gatunkową. Włączone zostaną do fabuły elementy thrillera lub heist movie tak, by "Star Trek 3" przestał sprawiać wrażenie kina SF dla wąskiej grupy fanów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones