Piękna Emma Watson jednak zakocha się w Bestii

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pi%C4%99kna+Emma+Watson+jednak+zakocha+si%C4%99+w+Bestii-109444
Emma Watson zostanieBellą, czyli główną bohaterką opowieści "Piękna i Bestia". Nie wystąpi jednak w "Beauty", niedawnym projekcie Guillermo del Toro, ale w "Beauty and the Beast", które powstaje dla wytwórni Walta Disneya.


Studio od dawna chciało pracować z gwiazdą serii "Harry Potter". Kilka lat temu zaoferowało Watson rolę piękności w "Kopciuszku" Kennetha Branagha. Watson początkowo przyjęła rolę, a po dwóch tygodniach się rozmyśliła i z projektem się pożegnała. Czy tym razem wytrwa w postanowieniu? Czas tylko pokaże.

"Beauty and the Beast" będzie kolejną z serii aktorskich wariacji Disneya na temat kultowych animacji studia. Tym razem chodzi o przełomową dla historii rysunkowych produkcji kinowych "Piękną i Bestię". Wersję aktorską wyreżyseruje Bill Condon. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest Stephen Chbosky, który wyreżyserował "Charliego". W filmie tym Watson zagrała jedną ze swoich najlepszych ról. Podobnie jak animacja, tak i film aktorski pomyślany jest jako musical.

Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie piękna dziewczyna o imieniu Bella. Zaczytana w książkach nie zwracała zbytniej uwagi na otaczających ją zalotników. Tymczasem, w mrocznym lesie nieopodal miasteczka, stało zapomniane zamczysko, w którym niegdyś żył przystojny, choć okrutny książę. Za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia, na zamek i wszystkich mieszkańców rzucono zaklęcie. Książę zamienił się w odrażającą, rogatą bestię, a służba zamkowa w przedmioty. Aby przywrócić sobie i służącym ludzką postać, Bestia musi do dnia swych dwudziestych pierwszych urodzin obdarzyć kogoś miłością, oczywiście odwzajemnioną. Upływający czas odmierzają mu opadające płatki zaczarowanej róży. Czy Bestii uda się odwrócić działanie czaru?