Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Po+To%C5%82stoju+Harvey+Weinstein+bierze+si%C4%99+za+Dickensa-117529

Po Tołstoju Harvey Weinstein bierze się za Dickensa

  • Guardian Film Unlimited
  • autor: jp
  • Seriale
Harvey Weinstein, który przygotował dla BBC serialową ekranizację "Wojny i pokoju" Lwa Tołstoja, zamierza się na kolejne arcydzieło literatury. Tym razem Weinstein i BBC przygotują dla nas adaptację "Opowieści o dwóch miastach" Charlesa Dickensa.

GettyImages-506733662.jpg
Getty Images © Neilson Barnard

Che być w centrum tej rewolucji w sposobie oglądania, jaka ma teraz miejsce, powiedział producent. Wszyscy uwielbiamy oglądać ciągiem nowe seriale. Komentarz jest o tyle na miejscu, że klasyczna powieść Dickensa również opowiada o rewolucji - tej z ulic XVIII-wiecznego Paryża, podczas której zburzono Bastylię.

Weinstein dodał, że BBC jest właściwym miejscem dla takich projektów. BBC to instytucja, która jest czczona na całym świecie i powinna trwać dalej. Jest światełkiem nadziei i powinna trwać tak długo, jak Pomnik Waszyngtona.

Producent zdradził również, że nie zatrzyma się na Tołstoju czy Dickensie i chce zekranizować we współpracy z BBC kolejne powieści. Zasugerował również, że może w tym celu wykorzystać bogaty katalog swojego studia, Weinstein Company. Mamy w naszej bibliotece 525 filmów. Gdybym chciał zrobić serial familijny na podstawie "Poradnika pozytywnego myślenia", mógłbym to zrobić.

zobacz też: