Susan Sarandon o post-Weinsteinowskim Hollywood: "Nie skończyliśmy sprzątać"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Susan+Sarandon+o+post-Weinsteinowskim+Hollywood%3A+%22Nie+sko%C5%84czyli%C5%9Bmy+sprz%C4%85ta%C4%87%22-154699
Susan Sarandon o post-Weinsteinowskim Hollywood: "Nie skończyliśmy sprzątać"
źródło: Getty Images
autor: Steve Granitz
Susan Sarandon, Mira Sorvino i Geena Davis gościły w panelu dyskusyjnym podczas odbywającego się w Connecticut 90's Conu. Gwiazda "Rocky Horror Picture Show" stwierdziła, że choć ruch #MeToo rozpoczął pozytywne zmiany w branży filmowej, Hollywood ma jeszcze dużo do zrobienia.

Susan Sarandon o post-Weinsteinowskim Hollywood: "Nie skończyliśmy sprzątać"


Uczestnicząc w panelu dyskusyjnym podczas 90s Con, Susan Sarandon skomentowała zmiany, jakie nastąpiły w Hollywood po skandalu, który doprowadził do upadku Harveya Weinsteina. Producent aktualnie odsiaduje liczne wyroki za gwałty i przestępstwa na tle seksualnym. Zdaniem aktorki nie on jedyny powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Moim zdaniem mamy jeszcze dużo do posprzątania – stwierdziła Sarandon. Nie mówi się wystarczająco o osobach, które ułatwiły Harveyowi Weinsteinowi jego działalność, które nadal funkcjonują w tym środowisku i są współodpowiedzialne.

Sarandon odnosiła się do opowieści Miry Sorvino. Kariera aktorki, która w 1996 roku odebrała Oscara za drugoplanową rolę w komedii Woody'ego Allena "Jej wysokość Afrodyta", została zniszczona przez Weinsteina.

Bardzo trudno jest być młodą dziewczyną i wiedzieć, że twoja pozycja w branży zależy od tego, jak bardzo jesteś sexy (...). Nazywają to "chemią", mają różne określenia. Ale to jedna z rzeczy, za które jesteś oceniana. Czy ci się to podoba czy nie, tak to wygląda – powiedziała Sarandon.

Skąd znamy Susan Sarandon?


Susan Sarandon to amerykańska aktorka. Znamy ją z filmów "Thelma i Louise" Ridleya Scotta, "Czarownice z Eastwick" George'a Millera, "Klient" Joela Schumachera, "Małe kobietki" Gillian Armstrong, "Przed egzekucją" Tima Robbinsa, "Nostalgia anioła" Petera Jacksona czy kultowego "Rocky Horror Picture Show" Jima Sharmana. W ostatnich latach mogliśmy zobaczyć ją w m.in. w serialach "Konflikt: Bette i Joan" i "Monarch", a także filmach "Blue Beetle" i "Czym jest miłość?". Użyczała też głosu bohaterkom animacji "Rick i Morty" oraz "Krapopolis". Aktualnie jej filmografię zamyka komedia "The Gutter", która zadebiutowała na tegorocznym festiwalu South by Southwest.

Zobacz zwiastun "Jednym głosem"


Kulisy ujawnienia nadużyć, jakich Harvey Weinstein latami dopuszczał się w Hollywood, zostały przedstawione w dramacie "Jednym głosem" w reżyserii Marii Schrader. W Megan Twohey i Jodi Kantor, dziennikarki "New York Timesa", które jako jedne z pierwszych opisały sprawę, wcieliły się Carey Mulligan i Zoe Kazan. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones