Powstaje serial o realizacji "Ostatniego tanga w Paryżu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+serial+o+realizacji+%22Ostatniego+tanga+w+Pary%C5%BCu%22-144702
Powstaje serial o realizacji "Ostatniego tanga w Paryżu"
źródło: materialy promocyjne
Stacja CBS wyprodukuje serial opowiadający o burzliwym powstawaniu słynnego filmu Bernardo Bertolucciego, "Ostatniego tanga w Paryżu".

O czym opowie serial?Projekt ma rozgrywać się we Włoszech, Francji i Stanach Zjednoczonych w ciągu 18 miesięcy przed, w trakcie i po produkcji filmu. Fabuła skupi się na perspektywie trójki postaci: Marii Schneider, Marlona Brando i samego Bertolucciego. Opowieść ma rozpocząć się wraz z podróżą reżysera do Los Angeles w 1971 roku, w trakcie której przekonał gwiazdę "Ojca chrzestnego" do zagrania głównej roli w nadchodzącym projekcie.


Serial napiszą Jeremy Miller i Dan Cohn ("Ekipa", "Boston Public"), a reżyserią zajmą się Lisa Brühlmann ("Obsesja Eve") i José Padilha ("Narcos").

"Tango" opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy wykorzystują młodą i niedoświadczoną kobietę nie dla seksu, ale dla sztuki. Zrobili to przed kamerą, a powstała scena przekształciła się w ważny film fabularny, doceniony zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Reżyser i aktorzy pławili się w sukcesie, a ból Marii został zaniedbany. Cieszę się, że we współpracy z reżyserką z reżyserką Lisą Brühlmann mogę zgłębić opowieść o etyce sztuki, ważnym, ale często pomijanym temacie, powiedział Padilha. Brühlmann dodała: Możliwość przyjrzenia się jednemu z największych skandali w historii naszej branży od razu mnie zachwyciła. Zanurzenie się w tym świecie, we wszystkich fascynujących bohaterów, a zwłaszcza możliwość oddania głosu Marii Schneider, jest naprawdę ekscytująca.

"Ostatnie tango w Paryżu" – wielki sukces kasowyFilm Bernardo Bertolucciego z 1972 roku opowiada o starzejącym się Amerykaninie (Marlon Brando) i młodej Francuzce (debiutująca na ekranie Maria Schneider), spotykających się przypadkowo w pustym mieszkaniu w Paryżu. Nic o sobie nie wiedząc, decydują się na sadomasochistyczny związek seksualny, który staje się dla nich przekraczaniem kolejnych barier. W czasie zdjęć reżyser używał dyskusyjnych praktyk mających uchwycić prawdziwe emocje. Film okazał się gigantycznym sukcesem kasowym, otrzymując dwie nominacje do Oscara (dla najlepszego reżysera i aktora).

Serialowe czołówki