Powstanie horrorowe imperium? Jason Blum i James Wan łączą siły

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+horrorowe+imperium+Jason+Blum+i+James+Wan+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C5%82y-148468
Powstanie horrorowe imperium? Jason Blum i James Wan łączą siły
Ta wiadomość zelektryzuje wszystkich fanów filmowych horrorów. Jason Blum i James Wan prowadzą właśnie rozmowy, by połączyć swoje firmy producenckie Blumhouse i Atomic Monster.

Blumhouse i Atomic Monster nie zniknąUmowa ma charakter biznesowy. Pozwoli obu wytwórniom wspólnie korzystać z umów dystrybucyjnych (aktualnie będzie to Universal, z którym współpracuje Blumhouse, ponieważ latem wygasł kontrakt Atomic Monster z Warner Bros.) oraz z infrastruktury. Oba studia jednak dalej będą produkować filmy pod swoimi szyldami.

Blumhouse to studio produkcyjne założone przez Jasona Bluma w 2000 roku. Punktem zwrotnym dla niego stało się wprowadzenie do kin w 2007 roku "Paranormal Activity", które stało się początkiem całego cyklu horrorów.


Swoją pozycję studio ugruntowało m.in. dzięki współpracy z Jamesem Wanem, który wyreżyserował horror "Naznaczony". Wśród innych ważnych tytułów wytwórni są: "Sinister", "Noc oczyszczenia", filmy Shyamalana "Wizyta", "Split" i "Glass" oraz nowa trylogia "Halloween".

Blumhouse czasami wychodzi poza kino czysto gatunkowe. W portfolio studia są też takie tytuły jak "Whiplash" czy "Czarne bractwo. BlacKkKlansman".

James Wan założył Atomic Monster w 2014 roku. Do tej pory służyło ono przede wszystkim do realizacji filmów w uniwersum "Obecności". Ma jednak na swoim koncie również takie filmy jak "Wcielenie" czy "Mortal Kombat". Ponieważ James Wan jest reżyserem widowiska "Aquaman and the Lost Kingdom" Atomic Monster jest również związane z tym projektem.

Atomic Monster współpracuje także ze studiem Universal. Ma pomóc w realizacji filmów na bazie klasycznych potworów wytwórni. W planach są m.in.: "Frankenstein" i "Van Helsing".

Zwiastun filmu "Naznaczony"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones