Powstanie remake "Złodzieja w hotelu" Hitchcocka

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+remake+%22Z%C5%82odzieja+w+hotelu%22+Hitchcocka-72274
Już siedem lat temu, w 2004 roku, studio Paramount ogłosiło, że zamierza zrealizować remake jednego z najgłośniejszych filmów Alfreda Hitchcocka (trudno ocenić, które z jego dzieł nie było głośne), "Złodzieja w hotelu". Od tamtego czasu o projekcie nie powiedziano nic nowego. Do teraz. Josh Stolberg, autor między innymi "Piranii 3D" i "Faceta pełnego uroku", powiedział dziennikarzom, że ukończył do spółki  z Robertem Florsheimem scenariusz filmu, a Paramount szuka właśnie odtwórców głównych ról.


Przypomnijmy, "Złodziej w hotelu" z 1955 roku opowiada historię pewnego legendarnego złodzieja, który obecnie przebywa na przestępczej emeryturze. Jego spokój zakłócają informacje o innym złodzieju, który stosuje te same techniki, co on. Bohater wszczyna więc prywatne śledztwo, by dowiedzieć się, kto się pod niego podszywa. Gwiazdami oryginału byli Cary Grant i Grace Kelly.

Stolber zapewnia, że nowa wersja "Złodzieja w hotelu" będzie bardziej efektowna i będzie w niej więcej technologicznych gadżetów. Co więcej, akcja filmu ma się rozgrywać w najpiękniejszych zakątkach świata. Jak sam mówi: "Jeszcze nigdy nie napisałem scenariusza, w którym byłoby tyle scen akcji".

Producentem remake'u "Złodzieja w hotelu" został Neal Moritz odpowiedzialny za takie filmy, jak "Szybcy i wścielki 5", "Inwazja: Bitwa o Los Angeles" czy "Green Hornet 3D".
Udostępnij: