Premiera "Ślepnąc od świateł" 27 października w HBO i HBO GO

https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22%C5%9Alepn%C4%85c+od+%C5%9Bwiate%C5%82%22+27+pa%C5%BAdziernika+w+HBO+i+HBO+GO-130461
Premiera nowego serialu HBO "Ślepnąc od świateł" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego odbędzie się 27 października w HBO oraz HBO GO. Wszystkie osiem odcinków serialu będzie od razu dostępne w HBO GO.


Serial HBO "Ślepnąc od świateł" powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Produkcja przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

"Ślepnąc od świateł" formalnie jest serialem, ale tak naprawdę to ośmiogodzinny film w gatunku thrillera neo-noir, podzielony na rozdziały w postaci odcinków, które stanowią integralną całość, i takie zamierzenie przyświecało mi przy jego tworzeniu – mówi Krzysztof Skonieczny.


Rzeczywistość oglądamy oczami protagonisty tej historii i zarazem naszego przewodnika – dilera narkotykowego Kuby, który dzięki swojej profesji, posiada dostęp do wszystkich, również tych najciemniejszych zakamarków miasta. Zbiorowym bohaterem opowieści jest Warszawa i jej mieszkańcy, ale także każde uniwersalne współczesne polis – ta historia mogłaby się wydarzyć wszędzie – dodaje Skonieczny. Kuba napotyka na swojej drodze cały korowód barwnych, splecionych polifonicznie przez niewidzialne macki straceńców, którzy tańczą wokół niego i jego kokainy swoisty dans macabre. "Ślepnąc od świateł" to elegia dla Warszawy i poemat miłosny dla miasta.


Całość serialu wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, twórca "Hardkor Disko". Scenariusz jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał CzerneckiKrzysztof Skonieczny.

Premiera produkcji "Ślepnąc od świateł" odbędzie się 27 października rano w HBO GO i w HBO o godz. 22.00. Wszystkie osiem odcinków serialu będzie od razu dostępne w HBO GO.

Serial "Ślepnąc od świateł" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.
Informacja sponsorowana