Premiera! "KLANGOR" – nowy serial CANAL+ już dostępny online

https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22KLANGOR%22+%E2%80%93+nowy+serial+CANAL%2B+ju%C5%BC+dost%C4%99pny+online-141817
Premiera! "KLANGOR" – nowy serial CANAL+ już dostępny online
źródło: materialy promocyjne

Już dzisiaj premiera nowego serialu CANAL+: "KLANGOR"! Produkcję można oglądać w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe na kanale CANAL+ PREMIUM.W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka.

Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy KLANGOR, czyli wiosenny krzyk żurawia.

"KLANGOR" jest intrygujący, nieoczywisty i metaforycznie oddaje potrzebę przyjścia nadziei, która w tym serialu gdzieś cały czas funkcjonuje, gdzieś tam cały czas się unosi.
- mówi Arkadiusz Jakubik, serialowy Rafał Wejman

Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii, podobnie jak wibrujący dźwięk KLANGORU.

Cała ta historia opowiada oczywiście o ludziach, ale szalenie ważne są tu plenery, przyroda. Mimo że jest to przyroda smutna, zgaszona i deszczowa.Maja Ostaszewska, serialowa Magda Wejman.

"KLANGOR" – gdzie oglądać online, kiedy premiera w telewizji?


Premierowy odcinek serialu jest już do obejrzenia w serwisie CANAL+ online, dostępnym pod adresem canalplus.com oraz w aplikacjach na urządzenia mobilne i telewizory. Kolejne odcinki będą pojawiały się tam co piątek. CANAL+ online to nowa platforma VOD oferująca dostęp do wielu tysięcy filmów i seriali (w tym produkcji oryginalnych CANAL+), zagranicznych hitów i nowości serialowych oraz przebojów prosto z kina. A wszystko to dostępne wygodnie przez Internet i bez długoterminowej umowy.

Pełną ofertę CANAL+ online poznasz na canalplus.com. Odwiedź też specjalną strefę CANAL+ na Filmwebie pod adresem filmweb.pl/canalplus – poznaj nowe oblicze rozrywki!


Telewizyjne premiery kolejnych odcinków serialu "KLANGOR" – w piątki o 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM.


"KLANGOR" – o serialu


Oryginalny scenariusz "KLANGORU" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys i Dariusz Felich, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński i Piotr Kmiecik, dźwięk Mirosław Makowski, Wojciech Cwyk, Michał Kostarkiewicz, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część świetnie przyjętego serialu "KRUK". Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę", koprodukcje CANAL+.

Wszystkie te tytuły czekają na Ciebie to obejrzenia w CANAL+ online!

Informacja sponsorowana