"Klangor": znamy datę premiery nowego serialu CANAL+

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Klangor%22%3A+znamy+dat%C4%99+premiery+nowego+serialu+Canal%2B-141243
"Klangor": znamy datę premiery nowego serialu CANAL+
26 marca na CANAL+ Premium oraz w serwisie canalplus.com zadebiutuje serial kryminalny "Klangor" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. Stacja zaprezentowała pierwszy materiał z planu zdjęciowego.

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

"Klangor" to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu - mówi reżyser Łukasz Kośmicki ("Ukryta gra").

W obsadzie serialu znaleźli się także Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, Maciej Musiał i Magdalena Koleśnik. Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in. w Świnoujściu, Łodzi i Warszawie.

Oryginalny scenariusz "Klangora" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię - Agata Stróżyńska, charakteryzację - Iza Andrys, kostiumy - Małgorzata Fudala, montaż - Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik, muzyka jest autorstwa Mikołaja Trzaski.  

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę".