WIDEO: Arkadiusz Jakubik w zwiastunie serialu "Klangor"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Arkadiusz+Jakubik+w+zwiastunie+serialu+%22Klangor%22-141565
WIDEO: Arkadiusz Jakubik w zwiastunie serialu "Klangor"
26 marca na CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie canalplus.com zadebiutuje serial kryminalny "Klangor" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. Stacja zaprezentowała oficjalny zwiastun produkcji.


Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie córka Wejmanów (Jakubik, Maja Ostaszewska), niepewność i strach krok po kroku paraliżują rodzinę. Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka. Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy klangor.

"Klangor" to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu - mówi reżyser Łukasz Kośmicki ("Ukryta gra").

W obsadzie serialu znaleźli się także Matylda Giegżno, Katarzyna Gałązka, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, Maciej Musiał i Magdalena Koleśnik. Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in. w Świnoujściu, Łodzi i Warszawie.

Oryginalny scenariusz "Klangora" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię - Agata Stróżyńska, charakteryzację - Iza Andrys, kostiumy - Małgorzata Fudala, montaż - Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik, muzyka jest autorstwa Mikołaja Trzaski.  

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę".