Premiera serialu "Templariusze" w Kino TV!

https://www.filmweb.pl/news/Premiera+serialu+%22Templariusze%22+w+Kino+TV-130099
Bitwy, intrygi, morderstwa, polityka, wiara, poświęcenie... To tylko niektóre z atrakcji serialu "Templariusze", jednego z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat. Już w piątek, 5 października o 21:00, serial będzie miał premierę w Kino TV!

2018 A+E Networks, LLC

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po upadku Akki, ostatniego bastionu Templariuszy w Ziemi Świętej, w którym zaginął Święty Graal – kielich, z którego według legendy pił wino sam Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Po latach rycerze, którymi dowodzi odważny, szlachetny i nieustępliwy Landry, postanawiają odzyskać skarb i dawną potęgę.

Wyprodukowany z dużym rozmachem serial przenosi nas w sam środek średniowiecznej polityki i wojen Templariuszy – najpotężniejszego, najbogatszego i najbardziej tajemniczego zakonu rycerskiego mrocznego Średniowiecza. Przybliża świat wojowniczych zakonników i stara się odpowiedzieć na pytania kim Templariusze naprawdę byli, w co wierzyli i za co oddali życie. Produkcja w atrakcyjny sposób pokazuje nie tylko bitwy rycerzy w Ziemi Świętej i ich potyczki z Królem Francji, ale też śledzi dworskie intrygi, małżeńskie zdrady, polityczne morderstwa i wiele innych wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do aresztowania Templariuszy w piątek, 13 października, 1307 roku i w konsekwencji upadku zakonu (stąd do dziś "piątek, trzynastego" jest synonimem pecha w większości krajów europejskich).

2018 A+E Networks, LLC

Na ekranie zobaczymy najpotężniejsze postaci ówczesnej Europy, m.in. zwierzchnika zakonu Templariuszy papieża Bonifacego VIII (Jim Carter znany m.in. z "Downton Abbey"), Joannę z Nawarry (Olivia Ross, m.in. "Wojna i pokój"), króla Francji Filipa IV Pięknego (Ed Stoppard, "The Crown") czy jego doradcy Williama De Nogareta (Julian Ovenden, "Downton Abbey"). Główną rolę w "Templariuszach" gra Tom Cullen, znany m.in. z seriali "Downton Abbey" i "Porzucony wg Harlana Cobena". Oprócz wymienionych towarzyszą mu m.in. Pádraic Delaney ("Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Dynastia Tudorów") i Simon Merrells ("Spartakus").
 
Premiera serialu "Templariusze" w Kino TV w piątek, 5 października o 21:00 (dwa premierowe odcinki)

Emisja premierowych odcinków: każdy piątek o 21:00

Więcej informacji o serialu znajdziesz na http://kinotv.pl/seriale/templariusze/
Informacja sponsorowana