Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Deadpoola%22+przypilnuje+ekranizacji+gry+%22Sonic+the+Hedgehog%22-120197

Reżyser "Deadpoola" przypilnuje ekranizacji gry "Sonic the Hedgehog"

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
Tim Miller, który niedawno rozstał się z posadą reżysera "Deadpoola 2", właśnie znalazł nowe zajęcie. Będzie producentem wykonawczym ekranizacji gry wideo "Sonic the Hedgehog".

1.jpg


Projekt planowany jest jako kino familijne łączące animację komputerową z filmem aktorskim. Za kamerą stanie Jeff Fowler. Realizację sfinansuje studio Sony.

"Sonic the Hedgehog" to cykl gier powstających od 1991 roku. Pierwsze odsłony były bardzo prostymi zabawami polegającymi na jak najszybszym przemierzaniu plansz tytułowym bohaterem i zbieraniu pierścieni. Gra od razu stała się najbardziej rozpoznawalnym produktem studia SEGA. Wkrótce Sonic stał się bohaterem mang, komiksów, a nawet seriali animowanych (najnowszy z nich "Sonic Boom" jest właśnie przygotowywany dla stacji Cartoon Network). Nigdy jednak seria nie doczekała się wersji kinowej, chociaż Amerykanie połączyli dwuczęściowy miniserial z 1996 roku w jedną całość puszczaną jako "Sonic the Hedgehog: The Movie".

Miller zadebiutował jako reżyser w tym roku, podpisując się pod "Deadpoolem". Ekranizacja komiksu Marvela niespodziewanie okazała się megahitem, zarabiając ponad 700 milionów dolarów. Miller miał powrócić za kamerą sequela, ale pokłócił się z odtwórcą głównej roli Ryanem Reynoldsem.

zobacz też: